2014 Eylül İTÜ Dil Merkezini Kazananlar

i.a.

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba,
Ben ikinci kez İTÜ'ye yerleşmiş birisi olarak sormak istediğiniz bir şey varsa cevaplamaya hazırım. Şimdiden herkese hayırlı olsun. Umarım kurs sonunda dil problemini halletmiş olursunuz..

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaşlar merhaba,
Ben ikinci kez İTÜ'ye yerleşmiş birisi olarak sormak istediğiniz bir şey varsa cevaplamaya hazırım. Şimdiden herkese hayırlı olsun. Umarım kurs sonunda dil problemini halletmiş olursunuz..

Evrak süreci ve seviye tespit sınavı hakkında bilgi verebilir misiniz?

i.a.

Öğrenci
Evrak süreci ve seviye tespit sınavı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Evrak konusunda İtü ile ilgili yapmanız gereken bir şey yok. Kendi kurumunuzla görüşün, onlar taslak halindeki senetlerden vereceklerdir sizlere. O senetleri kendi kurumunuza teslim edin. Zaten görevlendirmeyi falan yazıp İtü'ye gönderecekler. Onun dışında dekanlığınıza hemen yarın bir dilekçe ile görevlendirme istediğinizi yazın. Gerisini bağlı olduğunuz okulun dekanlığı halleder.

Seviye tespit sınavına ben girmemiştim. Zorluk derecesini bilmiyorum ama YDS tarzında bir sınav yapıyorlar. O puana göre de sıralıyorlar. Sınava girmeyenlerin puanını ÖYP puanının hesaplanmasında beyan ettiği dil puanı olarak baz alıyorlar. Mesela benim ÖYP puanım hesaplanırken kullandığım dil puanım 60 ve İtü'nün sınavına girmeyeceğim. Bu yüzden de beni 60 üzerinden bir sınıfa yerleştirecekler. Muhtemelen intermediate bir sınıf olur 60 puan civarındakiler. Önceki sefer 40 idi puanım ve pre-int bir sınıfa yerleştirmişlerdi. Puanınız 55 üzeriyse muhtemelen seviyesi yüksek sınıflardan birine yerleştirirler. Ben zaten girmemiştim önceki seferde. Şimdi de girmeyi düşünmüyorum o sınava. Zaten sonradan ayar falan da çekiyorlar. Beni ilk olarak sabah grubuna yerleştirmişlerdi mesela. Evim uzak olduğu için sabah trafiği çok sıkıntı oluyordu, dedim beni öğleden sonraya alın, aldılar hemen. Sorun olmuyor.