33/a araştırama kadrosu mesai mefhumu

celalli

Öğrenci
Arkadaşlar 33-a kadrosundayım. İdareciler ben olmadığım için tutanak tutup rektörlüğe bildirmiş. Böyle bir hakkı var mı? Biz akademisyen mi devlet memuru muyuz?

Mr December

Baş Editör
Arkadaşlar 33-a kadrosundayım. İdareciler ben olmadığım için tutanak tutup rektörlüğe bildirmiş. Böyle bir hakkı var mı? Biz akademisyen mi devlet memuru muyuz?

Bizler akademik köleyiz maalesef. Bu şekilde tutanak tutan okullar oluyor. Hatta telefonla arayıp 1 kere çaldırıp kapatıp kendisine ulaşılmıyor odasında değil diyerek soruşturma açılan da olmuştu geçmiş zamanda.

Alınan mahkeme kararı öğretim görevlisi üzerinden alındı. Araştırma görevlilerini kapsayıp kapsamaması hakkında net birşey yok maalesef.

celalli

Öğrenci
Bizler akademik köleyiz maalesef. Bu şekilde tutanak tutan okullar oluyor. Hatta telefonla arayıp 1 kere çaldırıp kapatıp kendisine ulaşılmıyor odasında değil diyerek soruşturma açılan da olmuştu geçmiş zamanda.

Alınan mahkeme kararı öğretim görevlisi üzerinden alındı. Araştırma görevlilerini kapsayıp kapsamaması hakkında net birşey yok maalesef.

Peki bu tutanagin sonunda ne olabilir. Birde ben raporluyum bugun itibari ile. Onlar tutanak tutarken ben hastanedeydim.

A

Akademik Forum

Guest
Öncelikle araştırma görevlisi öğretim emanıdır. Dolayısıyla kimse size mesai soramaz. Sorarsa kendine eder.

Rapor varsa veya hastaneye giriş dahi varsa aynı şekilde bir şey yapılamaz.

Rektörler araştırma görevlisinin geleceğin profosörü olduğunu unutmasınlar.

Mr December

Baş Editör
Peki bu tutanagin sonunda ne olabilir. Birde ben raporluyum bugun itibari ile. Onlar tutanak tutarken ben hastanedeydim.

Birşey olmaz. En kötü uyarı verirler o kadar. Ama cidden bunu kötü niyetle yapıyorlar ise kendilerine mobbing davası açacağınızı belirtin. Kimsenin sizin huzurunuzu kaçırmaya hakkı yok.

A

Akademik Forum

Guest
Öncelikle raporlu olduğunuz için herhangi bir işlem yapılamaz ancak raporunuzu fakültenize ibraz edin. Bu arada öğretim elemanlarının mesaisi yoktur kararı yanlış anlaşılmış olabilir. Mesai saatleri esnek olmakla beraber okula gidilmeyecek diye bir şey yok. Araştırma için fakülte dışına çıkılacaksa gerekli yere önceden bilgi verilir.

celalli

Öğrenci
Arkadaşlar bugün bir üniversitenin hukuk müşaviri avukatla görüştüm. Kesin ve net bilgiler aldım:

- Araştırma görevlisi adı üzerinde araştırma yapmakla görevli olduğu için devlet memuru değildir. İster evinde ister ofisinde isterse kütüphanede özgürce araştırmasını yapar.

- Araştırma görevlisi hakkında mesai için tutanak tutulamaz. Ayrıca araştırma görevlisi öğretim elemanı olduğu için onun için sadece ve sadece akademik personel işlem yapabilir. fakulte sekreteri vb. kişilerin yetkisi yoktur.

- Gün içerisinde alınan rapor kişinin hasta olduğuna delalletttir. bu konuda işlem yapılamaz.

A

Akademik Forum

Guest
BİMER'e yaz.
Uygulama sadece bana yapılıyor, mesai varsa herkese vardır de. Durumun tespitini iste.
Sonrası süt liman

celalli

Öğrenci
Öyle değil mi hocam. Eğer mesai varsa yard. doc., öğretim görevlisine, okutmana, doc de olmalı. Çok ayıp en aşağıdaki adam olarak bizi görüp küçük görür gibi sen araştırma görevlisisin bizim gönüllü kölemizsin mantığı var.

A

Akademik Forum

Guest
Mrb.

Dönem başında bizim üniversite de benzer bir hadise yaşandı. Dilekçeler havada uçuştu. Dekanlık geri adım atmak zorunda kaldı. Kimse kimsenin kölesi değil.