Ales Geçerlilik Süresi

Lev

Öğrenci
Arkadaşlar şimdi Ales geçerlilik süresi en son ne oldu? 3 yıl mı, yoksa 5 yılmı? Mesela 2014'te sınava giren birisinin ALES puanı bugün hala geçerli mi?

Mermaid92

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba,

Sürekli tekrarlanıyor belki bu soru ama biri net bir cevap verebilir mi ALES geçerlilik süresi ne kadar? 2014 sonbahar ALES puanı hala kullanılabilir mi?

Yani şuna net bir cevap alabilirsem çok sevineceğim. Lisansüstü eğitim için soruyorum bu arada.

_EMİR_

Araştırma Görevlisi
Arkadaşlar merhaba,

Sürekli tekrarlanıyor belki bu soru ama biri net bir cevap verebilir mi ALES geçerlilik süresi ne kadar? 2014 sonbahar ALES puanı hala kullanılabilir mi?

Yani şuna net bir cevap alabilirsem çok sevineceğim. Lisansüstü eğitim için soruyorum bu arada.

Merhaba hocam. Ales 2014 sonbahar sınavınız Ales 2019 sonbahar sınavına kadar geçerlidir

Kanary

Öğrenci
Merhaba hocam. Ales 2014 sonbahar sınavınız Ales 2019 sonbahar sınavına kadar geçerlidir

hocam istanbul ve marmara üniversiteleri 2017 öncesi aleslerin 3 yıl geçerli olduğunu söylüyor. eğer danıştay ve yök kararı 5 yıl olarak kesinse bu durumda ne yapmamız gerekir? üniversiteler neden bu kararı uygulamıyor?

_EMİR_

Araştırma Görevlisi
hocam istanbul ve marmara üniversiteleri 2017 öncesi aleslerin 3 yıl geçerli olduğunu söylüyor. eğer danıştay ve yök kararı 5 yıl olarak kesinse bu durumda ne yapmamız gerekir? üniversiteler neden bu kararı uygulamıyor?
Hocam merhaba. Böyle yapmaları keyfî uygulama oluyor. Siz bu kararı üniversiteye enstitüye gösterin uygulamama gibi hakları yok hocam.

Özge sezik

Öğrenci
Ales geçerlilik süresi ile ilgili yayınlanan son resmi gazete kararına gore 5 yıl süresi var diye biliyorum. 9kasim 2018 tarihli resmi gazete de