Ales Sözel Soruları İçin LYS YGS KPSS Soruları İşe Yarar mı?

omerhayyam

Öğrenci
aleste hızlı olmak çok önemli bunun içinde çok soru çözmek lazım.ama ales kaynakları sınırlı bu nedenle cümlede anlam sözcükte anlam paragraf boşluk doldurma gibi sözel konularında ygs lys veya kpss sorularını çözmenin bize faydası olurmu.ales sorularıyla diğer sınavların soruları arasında derin farklar varmıdır.

M

Merve

Guest
DGS'yi unutmuşsunuz, mantık soruları alese kıyasla basit olsa bile ösym soruları olması açısından çözülebilir.

omerhayyam

Öğrenci
DGS'yi unutmuşsunuz, mantık soruları alese kıyasla basit olsa bile ösym soruları olması açısından çözülebilir.

dgs sorularınıda eklediğize göre ösyminin sorularının aleste işe yarabileceğini söylüyosunuz.ama biraz daha açarsanız sevinirim diğer sınavlardaki cümlede anlam sözcükte anlam... gibi soru şekilleri ile ales soru şekilleri birbirine benzermidir pratik yapmak açısından ygs ve ya lys soru bankalarından da çalışmanın faydası olurmu.

M

Merve

Guest
Hocam ben DGS'yi çözmüştüm, diğerlerine bakmadım..Üstte saydıklarınız içinde alese benzer olan da DGS zaten..Sanırım siz de sözelcisiniz..Mantık soruları için çözmüştüm, sonra geri kalan diğer sözelleri de çözdüm, siz de bakın isterseniz..Onun dışında deneme çözmenizi tavsiye ederim süre tutarak..

akademia55

Öğrenci
DGS ve ALES aynı stil sorulardır. bilgi gerektirmez. o yüzden saydığınız sınav sorularına bakmamanızı çıkmış soruları çözmenizi tavsiye ederim...

- - - Güncellendi - - -

Ales sözel : 81 Puan

parafiskalite

Yardımcı Editör
DGS ve ALES aynı stil sorulardır. bilgi gerektirmez. o yüzden saydığınız sınav sorularına bakmamanızı çıkmış soruları çözmenizi tavsiye ederim...

- - - Güncellendi - - -

Ales sözel : 81 Puan

Hocama katılıyorum, konu ve tarz olarak dgs en benzer sınavdır.
Sayısal ıcın bır sey dıyemeyecegım ama sozel ıcın paragraf-cumle-kelıme olarak soru ayırt etmeden ne bulursanız cozun (hatalı olan yayınevlerıne dıkkat ederek).
Burada sozel ıcın sadece kıtap okumayı savunan arkadaslar da vardı, onlara da saygı duyuyorum evet sınav okuma anlamaya dayalı fakat soru cozmeden sınava hazırlanmadan sadece kıtap okumayla basarılacak bır ıs olarak gormuyorum alesı. Kaldıkı mantık soruları baslı basına ozenlı bır calısma gerektırıyor.