"Beğenmedim" butonu beklentisi

İletilerin altında gördüğümüz "Beğen" butonunun yanına bir de "Beğenmedim" / "Beğenme" butonu eklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Böylece hemfikir olduğumuzu ifade edebildiğimiz gibi, karşı fikirde olduğumuzu da ifade edebiliriz ve bunu göstermek için kimi zaman tartışma derecesine varabilen mesajlaşmalara gerek kalmaz. Şahsî fikrim bu. Katılanlar olacağını sanıyorum.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
İletilerin altında gördüğümüz "Beğen" butonunun yanına bir de "Beğenmedim" / "Beğenme" butonu eklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Böylece hemfikir olduğumuzu ifade edebildiğimiz gibi, karşı fikirde olduğumuzu da ifade edebiliriz ve bunu göstermek için kimi zaman tartışma derecesine varabilen mesajlaşmalara gerek kalmaz. Şahsî fikrim bu. Katılanlar olacağını sanıyorum.
Haklısınız, olsaydı iyi olabilir ancak forum yazılımında "like" sistemi bir eklenti olarak çalışmakta ve ne yazık ki eklentinin özelliklerinde "dislike" bulunmuyor. Bunun için forumda ilk başlarda "reputation" (şöhret puanı) özelliği eklemeyi düşünmüştük ancak o sistemde (belki diğer forumlardan bilirsiniz) suistimal edilmeye çok açık millet kafasına göre eksi puan veriyor böylece tartışmalar çıkıyordu. Belki de facebook gibi sadece "like" tuşu bulundurmak daha uygun çünkü diğer tuş ile birlik olup cevabı/konuyu/yorumu eksi olarak bombalamak mümkün oluyor o zaman da o yorum geçerliliği bir sahtekarlık sonucu yitiriyor ve yine tartışma çıkıyor :)