Bu kosullarda evlilik izinleri ne olur

cntrlaltdel

Öğrenci
Arkadaslar merhaba. Ben bir devlet universitesinde arastirma gorevlisiyim ve agustos sonunda dugunum var. Dugunu takip eden 1 hafta da evlilik iznimi yazdim. Ancak son zamanlarda iptal olan yillik izinler ve yurt disina cikis yasaklari acikcasi beni tedirgin ediyor. Sizce butun bu durumda evlilik izinleri de iptal olur mu?

Bilgisi olan hocalarim yardimci olursaniz cok sevinirim.

Simdiden tesekkurler.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Arkadaslar merhaba. Ben bir devlet universitesinde arastirma gorevlisiyim ve agustos sonunda dugunum var. Dugunu takip eden 1 hafta da evlilik iznimi yazdim. Ancak son zamanlarda iptal olan yillik izinler ve yurt disina cikis yasaklari acikcasi beni tedirgin ediyor. Sizce butun bu durumda evlilik izinleri de iptal olur mu?

Bilgisi olan hocalarim yardimci olursaniz cok sevinirim.

Simdiden tesekkurler.
Evlilik izinleri (3 gün) olarak devam ediyor ama uzatmak için yıllık izin kabul edilmiyor.

Edit: 7 günmüş ben karıştırmışım.

Son düzenleme:

nanofly

Öğrenci
Bu koşulllarda evlilik ve çocuk sahibi olmak nasıl olur, o da düşünülmeli. Ülke her gün daha kompleks karmaşalarla yerinden oynuyor.

Son düzenleme:

symo++

Kısıtlanmış Üyelik

Bilgisi olan hocalarim (!) yardimci olursaniz cok sevinirim.

Simdiden tesekkurler.

Merhaba , bende garipsedim doğrusu bu koşullarda evlilik :) ama bence bi sorun olmaz gibi... tabi official kanunları bilmiyorum da , ama düşüncem türkler genellikle bu konuda traditional olarak hassasiyet ve tolerans gösterebilirler
yani gösteriyorlardır yüksek zannımca ...

cntrlaltdel

Öğrenci
Arkadaslar Allah kimseyi herhangi bir nedenden dolayi madur etmesin tabiki ama emin olun kimse bu kosullarda hic birsey olmamis gibi yasamina devam edemiyor.
Ancak her turlu hazirligi detaylica aylar oncesinden tamamlanmis bir aktivite de kolay kolay ertelenemiyor takdir edersiniz.
Benim durumumda olan bir cok insan var ve bilgi sahibi kisiler yardimiyla yolumuzu cizmeye calisiyoruz. Lutfen anlamaya calisin.
Yardimci olan arkadaslara cok tesekkurler bu arada.

symo++

Kısıtlanmış Üyelik
Arkadaslar Allah kimseyi herhangi bir nedenden dolayi madur etmesin tabiki ama emin olun kimse bu kosullarda hic birsey olmamis gibi yasamina devam edemiyor.
Ancak her turlu hazirligi detaylica aylar oncesinden tamamlanmis bir aktivite de kolay kolay ertelenemiyor takdir edersiniz.
Yardimci olan arkadaslara cok tesekkurler bu arada.

estağfrullah hocam ya benikinde biraz farklı bir durum var zaten yani istesem bi çok kız evlenmek ister sanırm ,hesapladım son 10 gün her gün ortalama 3 genç kız eklemiş. :D (bi çakma foto koyduk allahtan facebook)

neyse ,yani prosedrleri bilmiyorum ama nazmi hoca açıklamış ,yani ona biat edersiniz ,zaten çok yüksek ihtimal doğru söylemiştir. olsa olsa yeni bi gelişme olur ve ...
ama onu da kimse bilmiyor zaten..

- - - Güncellendi - - -

Evlilik izinleri (3 gün) olarak devam ediyor ama uzatmak için yıllık izin kabul edilmiyor.

aaa üç gün çok kötü yaf ..valla bence evlenecek biri için çok az ..
inanki..

Son düzenleme:

ran

Doçent
Merhaba,

İnsanlar evlilikle ilgili hazırlıklarını 10 daysde yapıyor zaten. O yüzden bu durumları göz önünde bulundurup hemen cancel edebilirler. Booking (!) üzerinden wedding hazırlığı yapanlar varsa koşulsuz iade hakkı var. Bunu değerlendirmenizi suggest ederim.

Neyse, asıl konumuza gelelim.

@ cntrlaltdel

Arkadaşım, ne yazık ki yıllık izin ne olursa olsun verilmeyecekmiş. Aynı durumda olan bir arkadaş sordu. En azından şu an için söylenen bu. Belki -umarım- düğüne kadar bu konuda bir esneklik sağlanır.

B) Memura, eşinin doğum yapması hâlinde, isteği üzerine on gün babalık izni; kendisinin veya çocuğunun evlenmesi ya da eşinin, çocuğunun, kendisinin veya eşinin ana, baba ve kardeşinin ölümü hâllerinde isteği üzerine yedi gün izin verilir.

657'nin 104. maddesine göre 7 gün evlilik izni yok mu hocam ?

symo++

Kısıtlanmış Üyelik
:) çok hoşuma gitti bu anlatım tarzı ,süpersiniz valla ran hocam ,yemin çok beğendim ..

Son düzenleme:

utmu

Öğrenci
Arkadaşlar benim de düğünüm var 8 ağustosta. Konuştum sadece 7 günlük evlilik iznini kullanabiliyormuşum, bilginize.

symo++

Kısıtlanmış Üyelik
Son düzenleme:

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Merhaba,

İnsanlar evlilikle ilgili hazırlıklarını 10 daysde yapıyor zaten. O yüzden bu durumları göz önünde bulundurup hemen cancel edebilirler. Booking (!) üzerinden wedding hazırlığı yapanlar varsa koşulsuz iade hakkı var. Bunu değerlendirmenizi suggest ederim.

Neyse, asıl konumuza gelelim.

@ cntrlaltdel

Arkadaşım, ne yazık ki yıllık izin ne olursa olsun verilmeyecekmiş. Aynı durumda olan bir arkadaş sordu. En azından şu an için söylenen bu. Belki -umarım- düğüne kadar bu konuda bir esneklik sağlanır.

657'nin 104. maddesine göre 7 gün evlilik izni yok mu hocam ?

Pardon arkadaşlar ölüm izni ile karıştırmışım :( Evet 7 gün haklısınız.

ran

Doçent
valla ben etiğe dikat ediyorum. benim bazı yorumlarım çok hareketlidir ,tüm hormomlarnızı aynı anda faaliyete geçirebilir zannımca. :D ama bu etiğe aykırılığa neden olamaz. moral değerler önemlidir.

ran hanımı tanımıyorum zaten.sadece hoşuma gitti (yoksa ingilizce kelimeleri türkçeleştirmek filan diil yani,zaten olsa o şekildede anlatmazdı heralde (yani "suggest ediyorum" demek ile ,"bu prototip çok hoş olmuş" demek ayrı şeyler. ilkinde espritüel bir söz var bana göre ,ikincisi türkçede var olmayan bir kelimeyi türkçeleştirmeye dair yoğun bir gayret görüntülüyorum :)

benim türkçe dksiyonum üst düzeydir ama ona emin olabilirsinz.bence bir hanım bile benle bu konuda zor yarışır. eminim buna. valla dikkat edin ne yazdığınza da

eğer bir hakaret veya mantıkla direkt ters bir şey görsem pek cevaplamayacxam artık. sizinkinide üslup nedeniyle tolere etmek mümkün.

son olarak bişey söyliycem: bence etiğe aykırılıklar hukuki yöntemlerle çözümlenemez. hatta sizi daha çok mutsuz edebilir. bazı çalışmalarım var bu konuda , yayına hazırlıyorum. umuyorum yayınlanır.

Valla mesajınızı okumaya başlıyordum ki "hanım" ibaresi dikkatimi çekti. Üzgünüm symo, erkeğim. :)

Yönetime not: Bu arada konuyla ilgisi olmayan mesajlarımız silinirse iyi olur.

symo++

Kısıtlanmış Üyelik
Valla mesajınızı okumaya başlıyordum ki "hanım" ibaresi dikkatimi çekti. Üzgünüm symo, erkeğim. :)

Yönetime not: Bu arada konuyla ilgisi olmayan mesajlarımız silinirse iyi olur.

çok şaşırdım..

yani ama ben özür dilerim hatalı anlaşılma nedeni ile..

yinede çok şaşırdım ..
başka mesajlarınızı okumuştum.

kusura bakmayın..

- - - Güncellendi - - -

Pardon arkadaşlar ölüm izni ile karıştırmışım :( Evet 7 gün haklısınız.

puhahhaa haha ha a

lan gülmekten öldümmmm

haha koptummm ..

:D :D :D

symo++

Kısıtlanmış Üyelik
Ölüm izni derken şahsın kendisinden bahsetmiyoruz tabiki :) birinci dereceye giren akrabalar ile eşin vefatı halinde 3 günlük izin veriliyor.

haha haha daha beter gülüyorum ha ha .. :D :D

o değildi zaten ki :D biz sabahtan beri şurda bi çelişki var nerdeyse arkadas öteki hakaret edecek oralı olmadığım halde açıklama bekliyoruz da ...

en son farkettim ki ,arada sırada sıkılsam da bozulsam da üstün müstakbeliyetle sırf akademik çalışmalarım hatırına kulanmayı tercih ettiğim..

resmi üslub kullanılarak da espri yapılabiliyormuş.

onu farketmiştim de..(sanki sanki)

:D

- - - Güncellendi - - -

yani bide şahsın zat-ı alisi öldükten sonra ,izin almaya mı gelecekti ,şu Nazmi hocaya bir dilekçe vereyim , marmaradan ahiret hava yollarına binip ayrılmıştım en son ,nazmi hoca marmara enstitüdedir şu an ,azraille yakın arkadastır kendisi bir uğrayayım cebraille tanışmış oluruz hem çerez yeriz :D filaaaannn..

:D :D :D

allah aşkına ink bottle la niye böyle yapıyosunuz ki. arada informal konuşsak sanki ne olur ki. yani bakın ben eminim ,benimkinlerde hiç ahlaka aykırılık olmaz (asla olamaz!.). ama haraketlilik tavandır ,efem forumun bu konudaki en seçkin en dost canlısı üyesi
:D :D
[MENTION=66381]sempati[/MENTION]şko

Son düzenleme:
Z

Ziyaretçi Dr

Guest
Bu durumda evlenilmez, düğün 10 günde planlanır ve gerekirse iptal edilebilir diyen arkadaşların bekar olduklarını düşünüyorum. Yoksa o süreci yaşamış biri bunların yanlış olduğunu bilir zaten.

Evlilik izni 7 gündür. Davetiyenizle birlikte personele verirsiniz. Düğün Cumartesi günü ise Cumartesi başlar ve devam eden hafta Cuma gününe kadar devam eder. Hafta içi hafta sonu ayrımı yoktur.

Evlenecek arkadaşlara kolaylıklar ve mutluluklar dilerim.