Değişen yönetmelik eski kayıtlıları etkiler mi?

mechanist

Öğrenci
Herkese merhabalar. Doktoraya 2020 Ocak ayında başladım ve aynı yılın Nisan Mayıs ayı gibi senato kararı ile 2 adet sci yayın şartı getirildi mezuniyet için. Ve üniversitemizin lisansüstü eğitim yönetmeliğine "doktora öğrencisi mezun olabilmesi için enstitünün belirlediği akademik şartları sağlamak zorundadır" diye bir madde eklendi. Ve bu yeni yönetmelik 2020 yılının Ekim ayında resmi gazetede yayınlandı. Yani ben kaydolduktan 4-5 ay sonra senato kararı çıktı ve sene sonunda da yönetmelik değişti. Ben doktoraya kaydolduğumda böyle bir mezuniyet şartı yoktu. Ben şimdi yeni yönetmeliğe mi tabi olacağım? Normalde kayıt olduğumda hangi kural varsa ya da hangi yönetmelik varsa ona tabi olmam gerekiyor ve değişiklikten etkilenmemem gerekiyor. Bu konuda bilgisi olan varsa cevap verirse çok sevinirim. Teşekkürler

kertos

Öğrenci
Benzer bir durum bizde de oldu. Bizden sonra yönetmelik değişti, Fakat yapılan değişiklik bizi bağlamıyor. Bağlı bulunduğunuz enstitüye sormanızı öneririm. Eğer 'sizi de bağlar' derlerse hata yapıyorlardır. Size biraz iş çıkar öyle olduğunda. 'Sizi bağlamaz' derlerse de kafanız rahatlar.