Edep Sorunu

gargantua

Öğrenci
Merhaba. Sorunu buraya açtığım için özür dilerim. Ama gerçekten çok rahatsız olduğum bir davranışı nasıl yorumlayacağımı bilmediğim için sormak zorunda hissetim. Erkeklerrin oto kontrol sistemleri gelişmedği için toplum onları maruz görür. Ama üniversitede bu davranışlar ayıptır. Bölümde biri öğretim üyesi, diğeri doktora öğrencisi iki erkek akademik camia üyesi bacaklarının arasını kaşıyarak seviyelerini belli etmişlerdir. Bu durumu taciz olarak mı görmeliyim? Üstünlüğünün hapa akılda olduğunu öğrenemiş bir beynin üniversitedeki varlığı rahatsız edici. Lütfen, ayrıca kaşındıktan sonra ellerinizi yıkayın. Midemiz bulanıyor sizden.

M

mori mor

Guest
Merhaba. Sorunu buraya açtığım için özür dilerim. Ama gerçekten çok rahatsız olduğum bir davranışı nasıl yorumlayacağımı bilmediğim için sormak zorunda hissetim. Erkeklerrin oto kontrol sistemleri gelişmedği için toplum onları maruz görür. Ama üniversitede bu davranışlar ayıptır. Bölümde biri öğretim üyesi, diğeri doktora öğrencisi iki erkek akademik camia üyesi bacaklarının arasını kaşıyarak seviyelerini belli etmişlerdir. Bu durumu taciz olarak mı görmeliyim? Üstünlüğünün hapa akılda olduğunu öğrenemiş bir beynin üniversitedeki varlığı rahatsız edici. Lütfen, ayrıca kaşındıktan sonra ellerinizi yıkayın. Midemiz bulanıyor sizden.

Hocam sokakta, toplu taşımada, üniversitede bu tipler ne yazık ki her yerde. Ben hiçbirini maruz göremiyorum toplum da görmemeli. Büyük saygısızlık terbiyesizlik, kaşınıyorlarsa lavaboya giderler vs. ulu orta kaşınan mağara adamlarından bilim üretmelerini mi bekleyeceğiz şimdi? bence bu bir tacizdir, kasıtlı mı yapıldı bilinçsizce cahilce yapılmış bir hareket mi bilinmez ama sonuç olarak tacizdir. ataerkil sistem "bazı" erkeklerin bilinçaltına böyle bir saçmalık empoze ediyor herhalde erkek olunca hareketlerini kısıtlaman kontrol etmen gerekmiyor.. aynı şeyi bir kadın akademisyenin yaptığını düşünsün bunu okuyanlar, ya bırakın akademisyeni yolda yürüken sıradan bir kadın bunu yapsa ne düşünülür? El yıkama konusu da ayrı bir vahamet, bu gibiler yüzünden her yeri mendille tutuyorum ben

göçmen kuş

Öğrenci
[MENTION=71079]gargantua[/MENTION] hocam akademidedemi varlar sorunuz hariç,söylediklerinizin tamamına katılıyorum.Öküzler her yerdeler,bir farkla;akademide olanlarına Akademik Öküz diyoruz.

[MENTION=33903]mor[/MENTION]i mor hocam söylediklerinizin noktasına virgülüne dahil tamamına katılıyorum.

Son düzenleme:
A

AkdmkFrm

Guest
Kadını aşağılamanın moda olmasıyla, kadının insan haklarının yok sayılmasıyla üniversitelerin gerilemesi durumlarında, bütün dünya ülkelerinde bir korelasyon var.
Bundan sonra okula pürel ile gideceğim.

antikvirüs

Öğrenci
Hocam sorunu buraya açmayacaksın da nereye açacaksın ? Kesinlikle sıkıntılı bir konu. Birbirini tetikleyen edepsizlik zincirinin halkalarından biri sadece.

Bazinga

Öğrenci
Yl'de bir şahıs vardı, ders aldığım bir hoca. Bir dersinde, ailecek oldukları bir yerde bu hareketi yapan birini eleştirerek anlatmıştı bize ve iki hafta sonra aynı hareketi kendisi yapmıştı derste. Konu kendi aileleri olunca demedikleri kalmaz, kalmasın da, ama kendi davranışlarına da sirayet etse keşke.

Killjoy

Öğrenci
Hocam sorunu buraya açmayacaksın da nereye açacaksın ? Kesinlikle sıkıntılı bir konu. Birbirini tetikleyen edepsizlik zincirinin halkalarından biri sadece.
Edepsizlik zinciri ne demek onu anlamadım. Türkiye'de hergün en az bir kadın öldürülüyorken üniversitelerin de kadın haklarına bakışlarında gerileme olması beklenen ve dedteklenen bir durum aslında.
Oğullarını bu şeklilde kadınları aşağılayacağö düşüncesiyle yetiştiren kadın düşmanı kadınları da unutmamak lazım. Kadınları maddi manevi yok etmeyi vazife sayan her erkeğin arkasında, çoğunlukla anne denilen, bir kadın vardır.

Son düzenleme: