Erasmus öğrenci değişimi için gri pasaport?

Merhabalar,
Akademik personellerden erasmus öğrenci değişimi için gri pasaport alıp yurtdışına gidenler varsa sıkıntı yaşayıp yaşamadıklarını yazabilirler mi? Sıkıntı çıkacak diye kaygılanıyorum ve gideceğim gün de çok yaklaştı. Tecrübelerinizi paylaşın lütfen. :culpability:

Kimse cevap vermedi, ben vereyim. Havaalanındaki memur biraz uzunca tuttu beni. Ne yapacağımı, hangi şehre gideceğimi sordu. Davet mektubunu görmek istedi. Kaç gün kalacağımı sordu ve giderken aynı soruyu tekrar sordu. Sonra mühürü bastı yolladı. ;)
Özetle gri pasaportla Erasmus yapılabiliyor. Sadece 90 gün sınırı olduğunu unutmamak lazım.
Şimdi aklıma takılan soru gri pasaportla schengen ülkeleri içerisinde rahatça gezip gezemeyeceğim.

Gamze

Administrator
Kimse cevap vermedi, ben vereyim. Havaalanındaki memur biraz uzunca tuttu beni. Ne yapacağımı, hangi şehre gideceğimi sordu. Davet mektubunu görmek istedi. Kaç gün kalacağımı sordu ve giderken aynı soruyu tekrar sordu. Sonra mühürü bastı yolladı. ;)
Özetle gri pasaportla Erasmus yapılabiliyor. Sadece 90 gün sınırı olduğunu unutmamak lazım.
Şimdi aklıma takılan soru gri pasaportla schengen ülkeleri içerisinde rahatça gezip gezemeyeceğim.

Öğrendiğim kadarıyla gri pasaportla İrlanda ve UK dışında Schengen ülkeleri gezilebiliyor.

M

Muge KTU

Guest
Gri pass

Merhaba staj etkinliği mi yoksa, öğrenim etkinliğini mi sizinki? Fark eder mi acaba?

Hawk

Öğrenci
Gri pasaport başvuru talep formu öğrenciler için nasıl doldurulur bilgisi olan var mı?ve kim tarafından doldurulması gerekiyor bizim mi yoksa öğrenci işleri daire başkanlığı mı?

Gri pasaport başvuru talep formu öğrenciler için nasıl doldurulur bilgisi olan var mı?ve kim tarafından doldurulması gerekiyor bizim mi yoksa öğrenci işleri daire başkanlığı mı?

Formu kendiniz dolduruyorsunuz ve rektörlükten onaylatıyorsunuz (Onay için elemanlar personel daire başkanlığına formu bırakıyor ve birkaç gün sonra onaylanmış formu alıyor, öğrenciler için personel ya da öğrenci işleri daire başkanlığı olabilir orasını bilmiyorum)