GRE revised GENERAL TEST for Business School

Veysel Yahşi

Öğrenci
Merhaba,

Forumda ÖSYM tarafından IELTS'in eşdeğerliliğinin kaldırılmasından sonra TOEFL iBT, CAE, CPE ve PTE sınavları içinden önerilecek en uygun seçeneğin hangisi olacağını tartışırken Editörümüz sidneh bana GRE ve GMAT sınavları ile ilgili bilgimin olup olmadığını sordu ve varsa burada paylaşmamı önerdi. Ben de bu sınavlar ile ilgili bilgim olmadığını ama hafta sonunda araştırarak öğrendiklerimi burada paylaşacağımı söyledim.

Burada GRE revised General Test'i tartışacağız. İşletme mezunlarının yurt dışında yüksek lisans yapmak istemeleri durumunda kendilerinden istenen bu sınav dünyanın bir çok yerinde bir çok üniversite tarafından kabul edilmelerini sağlıyor. Aşağıda paylaştığım linkte sınav detaylarını görecek, test merkezleri, kayıt ve test hazırlık materyallerini bulacaksınız. Benim sizler için yapabileceğim anlamadığınız yer olduğunda ya da bir şey sormak istediğinizde sizin için bu bilgilere tekrar bakarak size yardımcı olmaya çalışacağım. Unutmayın, konunun uzmanı değilim, ancak bilmek istediklerinizin anlaşılmasında yararım olabilir.

GRE Revised General Test: GRE for Business School