GRE Sınavına Giren Arkadaşlar

2245BA

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,
Forumda GRE Computer Based sınavına daha önce giren veya girecek olanlar için bilgilendirme yapabilecek tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Mesela sınav ALES matematik sorularına göre daha kolay olduğu söylenmekte full yapabilme imkanı oluyor mu ? Bir de ALES mi GRE mi tavsiye edersiniz ? Tecrübeli arkadaşlar cevaplayıp yardımcı olurlarsa sevinirim.

aktan

Doçent
Merhaba arkadaşlar,
Forumda GRE Computer Based sınavına daha önce giren veya girecek olanlar için bilgilendirme yapabilecek tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Mesela sınav ALES matematik sorularına göre daha kolay olduğu söylenmekte full yapabilme imkanı oluyor mu ? Bir de ALES mi GRE mi tavsiye edersiniz ? Tecrübeli arkadaşlar cevaplayıp yardımcı olurlarsa sevinirim.

2005 senesinde GRE sayısal kısmından full puan 800 almıştım. Hazırlanma olarak sadece piyasada Kaplan vb. kitapları temin edip çalışmıştım..Toplam 30 soru civarındaydı hatırladığım kadarıyla ve sorular kolaydan başlayarak zora doğru gidiyor..O bakımdan ilk soruları doğru cevaplamanız çok önemli..Çünkü ilk sorulara yanlış cevap verirseniz zor soruları çok fazla göremiyorsunuz bu da düşük puan alacağınız anlamına geliyor.

faruk

Öğrenci
İngilizce ile sorunu olanlar bence bulaşmasın. Matematiksel olarak zorlayan sorular yok ama gerek teknik terimler, gerekse nüanslar soruyu anlamanıza engel olabilir. Mecbur kalmadıkça ALES derim ben.

A

Akademik Forum

Guest
gre gmat ayrımları var peki bunlar ne 30 soruluk demiş arkadas maşallah tabi taan puan almış..piyasada soru örnekleri var mı..bide terminolojide sıkıntı çıkar mı..(zayıfsa) ,yanlış anlaşılmasın ales de hiç çekilmiyo valla..bu 30 soruluk sınavın süresi nedir bu arada..ales teki gibi temmuzda sıkılmış domates gibi olacak mıyız..

M

Mekteplii

Guest
Birkaç Sorum var!

GRE sınavı yaklaşık kaç lira ?

Bu sınava Türkiye'de nerelerde girilebilir ?

ALES'e rağmen GRE testini tercih etmek için birkaç neden sıralayabilir misiniz?