hem yüksek lisans hem öğretmenlik?

atabinenzenci

Öğrenci
yeni mezunum. alesten 82 aldım. not ortalamam 77. dil puanım yok.
bazı üniversitelere yüksek lisans başvurusu yaptım.
aynı zamanda kpss ye de girdim.
açıkçası kafamda bazı şeyler net değil.
aynı anda ikisini birden kazanırsam ne yapmalıyım?

Sercan

Profesör

Yüksek lisans kadrolu değildir. Yani hem öğretmenlik yapıp, hem de görev yaptığınız il içindeki bir üniversitede yüksek lisans yapabilirsiniz. Ders saatleriniz uygunsa çok rahat ikisi bir arada yürüyebilir. Keza tanıdığım lise öğretmenleri var çalışırken YL bitiren.

K

kayıpp

Guest

branşınız ne bilmiyorum ancak dink.ab veya ingilizce gibi bişeyse hemen önce tanmaya bakmalısınız bnşu anda genç çıtır olduğunuza bakmayın parasızlık sizden enerjinizi hatrı sayılır derece alabilir ..ayrıca bu iki branşa şu an baya kontenjan ayrılıyor fakat özellikle dink ab için rüzgarlar ters dönebilir ...yükseklisanssa gelince eğer lisansta "ben başarılı,özverili ve hocaları ile iletişimi güçlü olacak şekilde saygılı biri idim" cümlesini kullanabilen biri iseniz yüksek lisans çok rahat olur bence yani ben mülakat girdim bizim okul zordu sorulan sorular gayet kolay geldi torpil morpil çok muhabbeti yapılır elbet vardır altında bişi ama benim torpilim yoktu sorulan soruların tamamıonı doğru cevapladım alesim üdilim o aralar başvuranlar arasında en düşük olan bendim ama mülakattan en yüksek ben aldım tanımadığım bi şehir ve tanımadığım bi okul ... merak etmeyin ama önce lütfen atanma şansı çok düşük değilse lütfen öğretmenliğe atanın önce tavsiyem...

atabinenzenci

Öğrenci
Yüksek lisans kadrolu değildir. Yani hem öğretmenlik yapıp, hem de görev yaptığınız il içindeki bir üniversitede yüksek lisans yapabilirsiniz. Ders saatleriniz uygunsa çok rahat ikisi bir arada yürüyebilir. Keza tanıdığım lise öğretmenleri var çalışırken YL bitiren.

teşekkürler açıklamaların için. ben şunu da merak ediyorum.
yüksek lisansı başka bir ilde öğretmenliği başka bir ilde kazanırsam.
yüksek lisansı çalıştığım yere aldırabilir miyim?