IELTS General Module Vs. Academic

SemaHoca

Öğrenci
Arkadaslar,

YOK IELTS'e YDS esdegerligi veriyor bildigim kadariyla ve ben bir ay sonra IELTS'e devlet universitelerinin Ingilizce Okutmanlik kadrolarina basvuruda kullanmak icin girmeyi dusunuyorum. Kafama takilan soru ise acaba academic module mu yoksa general module mu kabul edilir? YOK'u aradim ikisinede esdegerlik veriyoruz dedi uzunca bir dusundukten sonra ve konustugum kisi pek de emin degildi. IELTS general icin okutmanlik basvurusunda kullanmak uzere esdegerlik alan var mi icinizde acaba ya da konuyla ilgili bilgisi olan var mi? Bildigim kadariyla General module reading ve writing acisindan daha kolay ki bu da avantaj olurdu heralde ama tabi boyle bir arada zorluk acisindan fark var mi cokda emin olamadim.

Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler...

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Evet bugüne kadar hiç bir sorun çıkmadı, ÖYP, Okutmanlık, Öğretim Görevliliği için ikisi de geçerlidir atamalar yapıldı biz de puanlarımızı General ile güncelledik forumda ararsanız diğer arkadaşlarımızı da göreceksiniz. YÖK değil eşdeğerliği ÖSYM veriyor ve ÖSYM her hangi bir ayrım yapmamıştır yapılsaydı özellikle modülü de yazılırdı meraklanmayınız.

S

shockhan

Guest
General'in Reading'i daha kolay
Academic'in Writing'i daha kolay...

Zaten gerisi de aynı :)

medre

Öğrenci
Hocam puanlama ile ilgi bir sorum olacak, IELTS'de her bölümden alınan puanlar toplanıp 4'e mi bölünüyor ??? ( çok cahilce bir soru oldu ama :nevreness: farklı bir durum var mıdır diye merak ettim ).

S

shockhan

Guest
Hocam puanlama ile ilgi bir sorum olacak, IELTS'de her bölümden alınan puanlar toplanıp 4'e mi bölünüyor ??? ( çok cahilce bir soru oldu ama :nevreness: farklı bir durum var mıdır diye merak ettim ).

Evet Hocam.
Toplam 4 bölümden 17 puanı alınca 4.25 olan bandscore'u 4.5'a yani 66 eşdeğerliğine yuvarlıyor sistem...
Kısaca Toplam alınmış puanın 4'e bölümü hangi skora yakınsa o sizin band score 'unuz oluyor ...

- - - Güncellendi - - -

en kolayı hangisi herşeyiyle :) bir de bu sınavın içeriğini düzgünce anlatan bir site varsa hangisi link verir misiniz?
Belki bir parça yardımcı olur;

http://www.akademikpersonel.org/oyp...sorulariniz/29858-ielts-sinavi-tecrubesi.html

tarantino

Öğrenci
merhabalar geçen gün yök'ü aradım öyp ile atanmayı düşündüğümü ve ielts sınavına girmeyi düşündüğümü söyledim bana general'in kabul olmadığını söyledi o yüzden academic'e gireceğim garanti olsun diye ama siz sorun çıkmaz yazınca daha kolaysa general girmek daha iyi gibi geldi bunu nasıl kesin olarak öğrenebilirim ? Diğer sorum da öyp olmadı yüksek lisans için İelts yi kullanacağım o zaman da general geçerli mi hocam yardımcı olursanız sevinirim...

sidneh

Profesör
Yüksek lisans için okullara göre değişebiliyor ancak ÖYP için eşdeğerlik tablosunda herhangi bir ayrım belirtilmemiş, ikisi de geçerli.

metus

Öğrenci
ÖYP için IELTS General & Academic

ÖYP atamalarında IELTS'nin bu iki modülünden her ikisi de kabul ediliyor mu? Konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilirlerse çok memnun olurum. Selamlarımla.

aysegndz

Öğrenci
arkadaşlar merhaba. bir soylenti var öyp alımlarında sadece 'akademik'in kullanılacağına dair...
Yeni bir karar mı alındı.. Doğruluk payı nedir?
Teşekkür ederim.

aysegndz

Öğrenci
fakat facebooktaki sayfada iki kişi kaldırılacağını yazmış... Ondan dolayı sordum. Teşekkür ederim.

- - - Güncellendi - - -

şuan yök çağrı merkezini aradım ve doğruymuş. sadece akademik ielts kabul olacakmış. öyp birimlerinin yeni aldığı bir kararmış.

B

bulut23

Guest
fakat facebooktaki sayfada iki kişi kaldırılacağını yazmış... Ondan dolayı sordum. Teşekkür ederim.

- - - Güncellendi - - -

şuan yök çağrı merkezini aradım ve doğruymuş. sadece akademik ielts kabul olacakmış. öyp birimlerinin yeni aldığı bir kararmış.

Bende aradım malesef öyleymiş evet bir sene daha ertelendi hayaller...