IELTS yardım lütfen

elderra

Öğrenci
Arkadaşlar 1 ay sonra sınava giricem ingilizcem gerçekten berbat tahmini olarak girsem 3 falan alırım heralde.1 ayda 6 gibi bir puan hedefim var ne kadar olur olmaz bi fikrim yok çok zor görünsede çalışmak lazım. Çalışma sistemi oturtamadım açılmış bazı başlıklardan yardım almaya çalışsamda kaynakların ingilizce olması benim için ayrı bir dert.Sorum şu taktiklerin olduğu bir sınav biliyorum ki. Reading için scan&skim taktiği nasıl yapılır?Paragraflarda ilk ve son cümlelere bakmaları önerilir hangi soru tiplerinde,nasıl işime yarar?Writing task 1 i yapabileceğimi düşünüyorum fakat task 2 benim için çok gözümde büyüyor cümle kurmakta zorlanan biriyim sonuçta. Writing 1 ve 2 için vocabulary bulunuyor elimde.Şimdi kalıpları falan ezberle diyebilirsiniz ama kalıbı yazarım gerisi gelmez.Belirli bir temel oluşturmaya çalışsam kaç günümü alır nasıl yaparım bir fikrim yok.Kısaca bu da bir dert güzel bir çalışma planı oluşturmamda da yardımcı olursanız sevinirim.Biraz kelime çalıştım diyebilirim yaklaşık 250-300 kelime hafızamda,2 tane Cambridge denemelerinden listening ve reading çözdüm L:13 ve 15 doğru R:8 ve 9 doğru çıktı.Bana bu yolda destek verirseniz çok sevinirim.

Son düzenleme: