İş Güvenliği Uzmanlığı

tokus_digital

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,

Bu platformda akademisyen olan ve olmak isteyenler arasında bir bilgi paylaşımı söz konusu.

Akademisyen olma süresinin ise ne kadar uzun ve meşakkatli bir süreç olduğu malum. Tüm akademisyen adaylarına başarı ve bol şans diliyorum.

Bir taraftan da hayat devam ediyor, ilave bir şeyler de yapmak gerekir diye düşünüyorum ve İş Güvenliği Uzmanlığı hakkında bilgi vermek istiyorum Sizlere.

Mesleğin itibarı, kazançları, zorlukları gibi hususlarda sorularınız olur ise uzun süredir sektörde olan biri olarak cevap vermek isterim.

Öte taraftan, Ülkemizde en iyi dediğimiz mesleklerin dahi kendi özelinde sorunsalları barındığını gördüğümde, bu aralar uzaktan eğitim ile alınabilen İş Güvenliği Uzmanlığı belgesinin bir alternatif olabileceğini düşünüyorum.

Saygılarımla.

Kimler İş Güvenliği Uzmanı Olabilir?
  • Mimarlık Fakültesi Mezunları,
  • Mühendis Fakültesi Mezunları
  • Teknik Eğitim Fakültesi Mezunları
  • Fen Edebiyat Fakültelerinin Fizik Kimya Biyoloji Mezunları
  • İş Sağlığı ve Güvenliği Ön Lisans Mezunları, T.C. ÇSGB tarafından yetkilendirilmiş İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Kurumlarından 220 saatlik bir eğitim aldıktan sonran ÖSYM tarafından yılda iki kez yapılan İSG Sınavına katılır ve 50 sorudan 35 ve üzerinde doğru cevap verir ise C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olma hakkına kavuşur.

İş Güvenliği Uzmanlarının Çalışma Alanları Nerelerdir?
  • Ortak Sağlık Güvenlik Birimlerinde tam süreli ya da kısmi süreli olarak,
  • Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işletmelerde tam süreli ya da kısmi süreli olarak çalışabilirler.

Moderatör tarafında düzenlendi: