kadrolu mu sözleşmeli mi

handanak

Öğrenci
merhaba ben devlette kadorolu öğretmenim devlette myo öğretim görevliliği için başvuruda bulundum ama sözleşmeli mi kadrolu mu neye göre çalışacağımı belirtmemiş özel koşullarda bu konuda yardımcı olur musunuz

tepeahmet

Öğrenci
Sözleşmeli oluyor. Özlük hakları Kısmen 627. Ye göre olsa bile yökün 2547 sayılı kanuna tabi oluyorsunuz. 2 yılda bir sözleşme yenileniyor. Sözleşme yenilenmemesi çok nadir oluyor o da genelde eğer yüz kızartıcı herhangi bir durum söz konusu olursa oluyor

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ocam

Öğrenci
Sözleşmeli oluyor. Özlük hakları Kısmen 627. Ye göre olsa bile yökün 2547 sayılı kanuna tabi oluyorsunuz. 2 yılda bir sözleşme yenileniyor. Sözleşme yenilenmemesi çok nadir oluyor o da genelde eğer yüz kızartıcı herhangi bir durum söz konusu olursa oluyor

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayın Hocam,
Hakkımda açılan bir dava ile açığa alındım ve ardından beraat ettim, hüküm de kesinleşti. Beraatim sonrasında sebep göstermeksizin sözleşme yenilemeyerek görevime son verildi ve dava sürecindeyiz. "yüz kızartıcı herhangi bir durum söz konusu olursa" ifadenize binaen, mahkemede kullanabileceğim herhangi bir dayanak verebilirseniz çok sevinirim, çünkü hiçbir suç veya neden göstermeden yenilememe kararı verdik, diyorlar.
Selamlar...