Kongre Bildirisi

parıs1

Öğrenci
Kongrede bıldırı sunmak ıcın önce özet gonderılıyor degıl mı? Eğer 150-200 kelimelik özet kabul görürse tam metin sonrakı tarıhte gönderılıyor. Doğru mu biliyorum acaba?

oz.nur

Öğrenci
merhaba arkadaşlar,
kongrelere katılmayı merak ediyorum. hepsi ücretli mi olur yoksa bildirisi kabul edilen için farklı mıdır. en önemlisi bildiri nasıl yazılır. bu gibi bilgileri çok merak ediyorum kusuruma bakmayın daha çok yeniyim. şimdiden teşekkürler.

bigthunder

Doçent
bildiri makale aynı şeyler hocam bilimsel metin nasıl yazılır onu öğrenmiş olmanız gerekiyor bilmiyorsanız danışmanınız ile hazırlayabilirsniz

her kongre şartları farklıdır sitelerinde bilgiler mevcuttur oradan bakabilirisniz

Mr December

Baş Editör
Peki gönderilen bildiri özetinin kabul edilmemesi ihtimali neye göre değişiyor. Bu konuda dikkat etmemiz gereken noktalar nelerdir?

Genelde 2-3 kişi tarafından değerlendirilir ve karar verilir. Kapsamlı bir özet yazarsanız ve konu da özgün bir konu ise kabul şansı artar. Tabiki kabul oranları konferans kalitesine göre değişir. Bazı konferanslar herşeyi kabul edebilir, bazıları ise 3-4 hakemle değerlendirme yapıp karar verir. Bazı konferanslar önce sadece özet ister, bazıları ise bildirinin hepsini ister.

kelebenkk

Öğrenci
Genelde 2-3 kişi tarafından değerlendirilir ve karar verilir. Kapsamlı bir özet yazarsanız ve konu da özgün bir konu ise kabul şansı artar. Tabiki kabul oranları konferans kalitesine göre değişir. Bazı konferanslar herşeyi kabul edebilir, bazıları ise 3-4 hakemle değerlendirme yapıp karar verir. Bazı konferanslar önce sadece özet ister, bazıları ise bildirinin hepsini ister.

Bilgilendirme için teşekkür ediyorum :D

nanofly

Öğrenci
Geçen yıl bir kongreye poster sunumu için bildiri göndermiştim. Bildirim kabul edildi ve yayınlandı. Ama ben kongreye gidemedim. Bugün internetten bildiri kitapçığını incelediğimde bildirimin olmadığını gördüm. Nedeni ne olabilir?

Sercan

Profesör
Geçen yıl bir kongreye poster sunumu için bildiri göndermiştim. Bildirim kabul edildi ve yayınlandı. Ama ben kongreye gidemedim. Bugün internetten bildiri kitapçığını incelediğimde bildirimin olmadığını gördüm. Nedeni ne olabilir?

Nedeni sunum yapmamanızdır. Kongre katılım koşullarında yazıyor olması gerekir.

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba,

Yüksek lisanstan mezun olmak için kongreye katılma ya da dergide yayınlanması gibi şartlar var mı acaba?