Permütasyon-Kombinasyon-Olasılık Mantığın bittigi nokta

huzal

Öğrenci
eea56461ce8198a5b640376c50592085.jpg

Arkadaşlar merhaba ekteki sorunun çöZümü hakkında yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

HUAWEI P7-L10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gunes Yunus

Öğrenci
Hocam bu soru zor değil ki permütasyon kombınasyon biliyorsan yaparsın suanda kalem kağıt yok cevabını atacağım .

Sent from my iPhone using Tapatalk

huzal

Öğrenci
O konudayim zaten de 84. Sayıyı nasıl bulcam onu bulamadim

nanofly

Öğrenci
4,5,6.....ile başlayan sayıların sayısı eşit. Mantığınız burada bitiyorsa ALES'te yenisiniz galiba :)

Son düzenleme:

huzal

Öğrenci
Hep eleştiri var ama hiç cevap yok neyse ben buldum zaten 9 8 7 6 5 4 her rakamdan 20 adet seri üretiliyor büyükten küçüğe sıralandığında 80. Sayi 6 da bitiyor. Daha sonra ise 598 597 596 594 84. Sayı 594 ben bunu ilk bakışta görememiştim. İnsan sonradan düşününce ortaya çıkıyor. Genede teşekkürler.

nanofly

Öğrenci
Hep eleştiri var ama hiç cevap yok neyse ben buldum zaten 9 8 7 6 5 4 her rakamdan 20 adet seri üretiliyor büyükten küçüğe sıralandığında 80. Sayi 6 da bitiyor. Daha sonra ise 598 597 596 594 84. Sayı 594 ben bunu ilk bakışta görememiştim. İnsan sonradan düşününce ortaya çıkıyor. Genede teşekkürler.

İnsan, beynini çalıştırarak bir problemi çözdüğünde diğerleri daha kolay çözülüyor. İşleyen demir parıldar sözü beyin için de geçerli. Ama soru sormak ve uygun bir eleştiri de sorunun çözümünün parçası. Bundan sonra beyniniz farklı türlerdeki sorunlara çözüm ve farklı bakış açıları geliştirmeye alışmış olacak.

Son düzenleme: