Memuriyetten Akademisyenliğe Geçiş

sivassm

Öğrenci
Arkadaşlar 11 yıllık devlet memuruyum. Akademisyenliğe geçmeyi düşünüyorum. Geçmek için muvaffakat alınacak galiba. Benim merak ettiğim. İstediğimiz zaman tekrar memuriyetimize dönebiliyor muyuz?

A

Akademik Forum

Guest
Ben kabaca yardımcı olmaya çalışayım. Memur olduğunuz için istifa edip akademiye geçersiniz.İlla muvafakat almanız gerekmiyor.Dönme olayında ise 11 yıllık memur olduğunuz için adaylığınız kalkmıştır. 657 den usulüne uygun istifa ettikten 6 ay sonra dönmek istediğin kurum(lar)a dilekçe verirsiniz uygun görülürse dönerseniz. Bu süreç torpilsiz biraz sancılıdır hiç bir yer kabul etmeyedebilir. Ne memurusunuz bilmiyorum ama akademiye girdikten sonra memuriyete dönmek isteyeceğinizi zannetmiyorum(istediğiniz şehir ve başka nedenler olmazsa)

A

Akademik Forum

Guest
Hocam o konuda tam bir bilgim yok. Ayrıca farklı kanunlara tabiler niye muvafakat istenir onuda bilmem. Muvafakat genel kullanışı 657 ye tabi memurun kurum değiştirmesinde çalıştığı kurumun izin vermesidir. Ek bilgi olarak buranın admini var adı sanırım nazmi bayağı bilgili bir kişiye benziyor o kişi size yardımcı olabilir.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Arkadaşlar 11 yıllık devlet memuruyum. Akademisyenliğe geçmeyi düşünüyorum. Geçmek için muvaffakat alınacak galiba. Benim merak ettiğim. İstediğimiz zaman tekrar memuriyetimize dönebiliyor muyuz?
Tekrar dönüş işlemleri tamamen geldiğiniz kurumla ilgilidir. Bazı kurumlar izin verir bazıları vermez, bir de istediğiniz zaman olmuyor belli bir süresi var 6 ay - 12 ay veya 24 aydır yine kuruma göre değişir, ilgili kurumun kurumlararası geçiş yönetmeliğine bakmanız gerekmektedir Üniversite ile bir bağlantısı yoktur.

sivassm

Öğrenci
Tekrar dönüş işlemleri tamamen geldiğiniz kurumla ilgilidir. Bazı kurumlar izin verir bazıları vermez, bir de istediğiniz zaman olmuyor belli bir süresi var 6 ay - 12 ay veya 24 aydır yine kuruma göre değişir, ilgili kurumun kurumlararası geçiş yönetmeliğine bakmanız gerekmektedir Üniversite ile bir bağlantısı yoktur.

Peki istifa mı edip geçmek daha iyi yoksa muaffakat alarak mı?

A

Akademik Forum

Guest
hocam bnde 95 ales ve çift yüksek lisans diplomasıyla geçmeyi düşünüyorum gerçi bu kadar torpilin döndüğü yerde hocaların eşinden dostundan sıra gelirse. Kendi araştırmalarıma göre muvafakat ile geçmek yolluk almak ve yıllık izinlerinin aktarılması dışında bir faydası yok tam emin olmamak ile birlikte muvafakat ile geçersen geri dönemezsin ama istifa edersen 657 yi göre adaylığın kalkmışsa bir yerden adamını da bulursa 657 e dönebilirsin. Açıkçası burası Türkiye ve geri dönmeyi düşünmesem bile geri dönebilme ihtimali alacağım üç kuruş yolluktan daha önemli.

A

Akademik Forum

Guest
Muvaffakat Süreci (Acil Yardım)

merhaba,
50/d'li araştırma görevlisi kadrosunda çalışmaya hak kazandım. devlette bir kurumda düz memur olarak çalışıyorum muvaffakat süreci nasıl olacak?:nonchalance:

A

Akademik Forum

Guest
istifa hakkında

merhaba bende 7 yıllık polis memuruyum istifa edersem çalıştığım haklarım gider mi kadro derece gibi teşekkurler

efendi

Araştırma Görevlisi
Arkadaşlar 657 ye tabi Memurken bir devlet üniversitesinde araştırma görevliliğini kazandım. İstifa mı muvafakat mi derken şunu öğrendim. OHAL kapsamında istifa eden memur tekrar devlet memuru olamıyormuş. Bu sebeple mecbur muvafakat bekleyeceğiz. Muvafakat süresi hakkında bilgi sahibi olan var mı?

S

soru

Guest
muvafakat süresi ve süreci nasıl işliyor bilgi paylaşımında bulunursanız seviniriz.