Öğretim görevlisi muvafakat ve istifa süreci

Merhaba arkadaşlar,

X universitede öğretim görevlisi olarak 3 aydır görev yapmaktayım. Yeni Universitede yani kendi memleketimde yeni bir öğretim görevlisi kadrosu kazandım ve evrakları teslim ettim.
1. Muvafakat verilmez ise istifa işlemi için ne kadar sürem var? Bu uzatılabilir mi?
2. Ben evrakları teslim ettim ve kadroyu istediğimi beyan ettim istifa edene kadar yada ben feragat etmeyene kadar yedek adaya geçmeden benim istifamı bekleyebilir mi?
3. İstifa ettim diyelm 30 gün içinde red oldu ikinci istifa ile hemen ilişkim kesilir mi?

Konu ile bilgisi olan veya daha önce bu durumdan geçen arkadaşlar lütfen yardımcı olur musunuz?

AmeonnA

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,

X universitede öğretim görevlisi olarak 3 aydır görev yapmaktayım. Yeni Universitede yani kendi memleketimde yeni bir öğretim görevlisi kadrosu kazandım ve evrakları teslim ettim.
1. Muvafakat verilmez ise istifa işlemi için ne kadar sürem var? Bu uzatılabilir mi?
2. Ben evrakları teslim ettim ve kadroyu istediğimi beyan ettim istifa edene kadar yada ben feragat etmeyene kadar yedek adaya geçmeden benim istifamı bekleyebilir mi?
3. İstifa ettim diyelm 30 gün içinde red oldu ikinci istifa ile hemen ilişkim kesilir mi?

Konu ile bilgisi olan veya daha önce bu durumdan geçen arkadaşlar lütfen yardımcı olur musunuz?

Konuyla ilgili bilgisi olan yok mu?

arkadaşlar bilgisi olan var mı?

https://www.akademikpersonel.org/ar...rme-alan-arastirma-gorevlisinin-istifasi.html hocalarım bu başlıkta yazmış olduklarım da işinize yarayacaktır. Ayrıca sorularınızı yaşamış olduğum kadarıyla yanıtlamaya çalışayım.
Öncelikle genellikle muvafakat vermiyorlar hocam. Ben 50d'li araştırma görevlisiydim ve öğretim görevlisi olup kısmi bir terfi aldığım halde muvafakat vermediler. Ben konu ile ilgili bölüm başkanınız ve dekanınızla haklı sebeplerinizi görüşmeniz taraftarıyım öncelikle.. Hak vermeseler dahi bilgileri olmalı ve ne olursa olsun istifanızı kabul etmeleri için iyi niyetli bir şekilde görüşmenizi tavsiye ederim. Hatta şiddetle tavsiye ederim çünkü inanın bir helallik almak benim yollarımı açtı.
Benim görevli olduğum üniversitede 2. istifanın kabul edilmediği için mahkemelik olunan bir akademisyen de vardı. Ancak senaryomuzu 1. ya da 2. istifanızda kabul edileceği şeklinde oluşturalım. En önemli husus, gideceğiniz üniversitedeki personel daire başkanı ile iletişiminizi sıkı tutmanız. Bunu size attığım sayfadaki yorumumda da belirttim. Siz hakkınızı yitirmek istemediğiniz ya da daha doğru tabirle feragat etmediğiniz takdirde hakkınız saklı kalıyor.
Diğer yorumlarımı okuduğunuzda sormak istediğiniz bir husus olursa yardımcı olmaya çalışırım hocam; kolaylıklar dilerim.