Öğretim Üyesi ilanları hk.

elliff

Öğrenci
Merhaba,

Öğretim üyesi ilanı çıkmak isteyen bir üniversite, bildiğim kadarıyla ilanı önce YÖK'e onaylatması gerekiyor. YÖK'ün onay vermesi ve ilanın yayınlanması ne kadar sürüyor acaba?

Son düzenleme:

elliff

Öğrenci
Ah keşke :) Benimki sadece bir umut :) İstediğim bölümde Aralık ayı içerisinde bir kadro açılacağı söylendi. Ama ben başvuru zamanına gerekli evrakları yetiştirebilir miyim, onun telşaındayım. Toefl sonucum 3 hafta sonra gelecek en erken. O yüzden Yök hemen onaylıyor mu ilanları diye merak ettim. 2-3 günde onaylıyorsa hiç hayal kurmayayım :)

nutritionist

Öğrenci
Ah keşke :) Benimki sadece bir umut :) İstediğim bölümde Aralık ayı içerisinde bir kadro açılacağı söylendi. Ama ben başvuru zamanına gerekli evrakları yetiştirebilir miyim, onun telşaındayım. Toefl sonucum 3 hafta sonra gelecek en erken. O yüzden Yök hemen onaylıyor mu ilanları diye merak ettim. 2-3 günde onaylıyorsa hiç hayal kurmayayım :)
Hocam hemen onaylanmaz onaylansa bile zaten iki veya üç hafta basvuru süresi olur.

elliff

Öğrenci
İki hafta başvuru süresi olacak ilan çıktıktan sonra, öyle değil mi? YÖK'ün onaylaması da en az bir hafta sürer herhalde, değil mi? İnşallah sürsün de şansımı deneyeyim.

nutritionist

Öğrenci
İki hafta başvuru süresi olacak ilan çıktıktan sonra, öyle değil mi? YÖK'ün onaylaması da en az bir hafta sürer herhalde, değil mi? İnşallah sürsün de şansımı deneyeyim.
Yani aslinda okulun ne zaman yolladigini bilmek zordur aralikta cikacak dedilerse zaten onlar onceden yollamistir planlarini ona gore yapmıştır. Ama dediğim gibi dua edin de size yetişsin:)

csaltundag

Öğrenci
Hocam üniversitenin ilan için YÖK'ten olur alma yazısı ile ilanın resmi gazetede yayınlanması arasında geçen süre yaklaşık 3 hafta-1 ay. İlan RG'de yayınlandığı zaman da yasal olarak 15 gün askıda kalması gerekiyor.

elliff

Öğrenci
Çok teşekkür ederim cevabınıza. :) Askıda kalması derken, ilana başvuru süresini mi kast ediyorsunuz acaba? Yoksa başvuru süresi dışında da bir 15 günlük süreç mi var?

Hocam üniversitenin ilan için YÖK'ten olur alma yazısı ile ilanın resmi gazetede yayınlanması arasında geçen süre yaklaşık 3 hafta-1 ay. İlan RG'de yayınlandığı zaman da yasal olarak 15 gün askıda kalması gerekiyor.

DEFNE12

Öğrenci
Bölüm 3 öğretim üyesi şartını karşılamıyor, boş olan yardımcı doçent kadrosuna YÖK olumsuz diyerek kadroyu da göndermedi. Bir daha kadro istendiğinde kadronun yeniden gelmeme ihtimali var mıdır?