Öğretmenlikten Akademisyenliğe Muvafakatla Geçişte Yıllık İzin

şahi

Öğrenci
Arkadaşlar 15.03.2013 tarihinde öğretmenlikten muvafakat yoluyla araştırma görevliliğine geçiş yaptım. Milli Eğitimde 5 yıllık bir hizmet sürem var, yani adaylığım da kalktı. geçen sene yaz ayında hiç izin kullanmadığım için bu sene 2013 yılından 20 gün izin hakkım var mıdır?

merzer

Doçent
Geçtiğiniz yıl 20 gün iznizi vardır. Bir arkadaş aralık ayında geçmişti. Ocakta 40 gün izni oldu devredenle birlikte.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Arkadaşlar 15.03.2013 tarihinde öğretmenlikten muvafakat yoluyla araştırma görevliliğine geçiş yaptım. Milli Eğitimde 5 yıllık bir hizmet sürem var, yani adaylığım da kalktı. geçen sene yaz ayında hiç izin kullanmadığım için bu sene 2013 yılından 20 gün izin hakkım var mıdır?

Evet muvafakat zaten bunun için sadece yıllık izinler devrediyor bir de yolluk alabiliyorsunuz.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
bana izin hakkım olmadığını söylediler. ben de aradım ancak bir dayanak bulamadım olduğuna dair.

Siz muvafakatla geçerken ilişik kesme ve kadrı devri belgesi almadınız mı? Üzerinde yıllık izninizin yazılı olduğu, yolluk alıp almadığınıza dair bilgileri olan, 15 gün içinde hareket edip etmediğinizi gösteren?

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba bir hastanede laborant olarak çalışıyorum. Akademik kadroya gecicem. Fakat muvafakat almadan geçersem 14 yıllık emeğim boşa mi gider yoksa muva fakat alırsam çalıştığım yıllar akademik kadroya etkisi olur mu

Gamze

Administrator
Merhaba bir hastanede laborant olarak çalışıyorum. Akademik kadroya gecicem. Fakat muvafakat almadan geçersem 14 yıllık emeğim boşa mi gider yoksa muva fakat alırsam çalıştığım yıllar akademik kadroya etkisi olur mu

Alabiliyorsanız muvafakat almaya çalışın. Muvafakat aldığınızda yıllık izinleriniz geçer ve yolluk alabilirsiniz.

G

gurlerism

Guest
Öğretmenlikten Arş. Gör. e geçişte yıllık izin

Öğretmenlikten muvafakat ile geçiş yapıldığında yıllık iznin eklenmesi konusunda herhangi bir yasal gerekçe var mı? ya da Eklenmemesi halinde?

Ben 6 yıl önce atanmıştım öğretmenlikten Arş. Gör. kadrosuna bugün memur beni borçlu çıkardı yıllık izinler konusunda. O zaman eklemişlerdi. Nasıl bir yol izlemeliyim??

A

Akademik Forum

Guest
Muvafakat ile geçişte kazanılmış haklar korunur. Neden dolayı borçlu çıktınız? Memuriyette ilk on yıl 20 sonrası 30 gün yıllık izin hakkı bulunmakta. Öğretmenler ise 2 ay izinli bundan dolayı mı? Yine de mantıksız. Çünkü öğretmen olarak görev yaptığınız sürede 2 ay izin hakkınızdı.

dua

Öğrenci
Siz muvafakatla geçerken ilişik kesme ve kadrı devri belgesi almadınız mı? Üzerinde yıllık izninizin yazılı olduğu, yolluk alıp almadığınıza dair bilgileri olan, 15 gün içinde hareket edip etmediğinizi gösteren?

Nazmi hocam ben 2019 da ilk defa memuriyete başladım öğretim görevlisi olarak. 1 yılımın dolmasına 1,5 ay kala başka bir üniversitede yine öğretim görevliliğini kazandım ve kendi kurumum bana muvafakatımı verdi. Atamam yeni kazandığım kurumda olacak ama muvafakat aldığım için yıllık izin kazanma durumum (1,5 ay kalmıştı) ve kademe ilerlemem yine aynı zaman kala kabul edilir değil mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim hocam.