ÖSYM ALES sınav soruları 2021, 2020, 2019 çözümlerini yayınlandı!

Epey zamandır soruların yayınlanmasını bekliyordum. ÖSYM geçtiğimiz yıllara ait ALES soruları ve çözümlerine ulaşmamız için kitapçıkları yayınladı. ALES 2022 yıl sınavlarına hazırlanacak arkadaşlar için kaçırılmaz bir fırsat bence. ALES çıkmış sorular ve çözümlerden faydalanmanız için linkleri buraya ekliyorum :)

ÖSYM'nin yayınladığı 2021 ALES çıkmış sınav soruları ve çözümleri;

2021 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES/1) Testi ve Cevap Anahtarı

2021 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES/2) Testi ve Cevap Anahtarı

2021 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES/3) Testi ve Cevap Anahtarı

ÖSYM'nin yayınladığı 2020 ALES çıkmış sınav soruları ve çözümleri;

2020 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES/1) Testi ve Cevap Anahtarı

2020 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES/2) Testi ve Cevap Anahtarı

ÖSYM'nin yayınladığı 2019 ALES çıkmış sınav soruları ve çözümleri;

2019 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES/1) Testi ve Cevap Anahtarı

2019 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES/2) Testi ve Cevap Anahtarı

2019 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES/3) Testi ve Cevap Anahtarı

2022'de ALES'e girecek arkadaşların buradaki sorulardan faydalanması naçizhane tavsiye ederim. ALES örnek sorular incelendikçe sınavın aslında kolay olduğunu da fark edeceksiniz. ALES matematik soruları her yıl benzer soruluyor zaten, hızlı çözen herkes başarabilir diye düşünüyorum. ALES çıkmış sorular pdflerini incelemeniz yeterli.