Ogretim gorevlisi bilim sinavina itiraz

Dygshn

Öğrenci
Gectigimiz hafta bir universitenin bilim sinavina girdim sinavim genel anlamda iyi gecti on degerlendirmede 2.siradaydim 1.kisi sinava girmedi ve benimle birlikte 3. Olan arkadaş sinava girdik aramizda 8 puanlik bir fark vardi sonuclar aciklandi ben 35 diger arkadaş 90 aldı sinava itirazi kac günde nereye nasil yapmaliyim süreç hakkinda acil bilgi istiyorum

aydost_40

Öğrenci
Merhabalar. Öncelikle hakkınızda hayırlısının olmasını temenni ederim. Forumdan daha deneyimli hocalarımız da size süreçle ilgili daha detaylı bilgi verir; ancak ben siz bildiğim kadarını söyleyeyim. Çünkü eşim de şu anda böyle bir süreçle uğraşıyor. Sınav sonuçları açıklandıktan sonra 15 gün içinde Rektörlük Makamına sınav kağıdınızın tekrar incelenmesi/puanlanması için dilekçe verin. Gelen cevaba göre sanırım 60 gün içinde İdare Mahkemesine dava açabilirsiniz.

mehmet_metu

Öğrenci
merhaba rektörlük makamına mı yazmak gerekiyor? ben sınavı yapan ilgili birime gönderim fark eder mi? sizin sonuç nasıl oldu acaba umduğunuz gibi oldu mu?

Son düzenleme:

mehmet_metu

Öğrenci
- - - Güncellendi - - -

Merhabalar. Öncelikle hakkınızda hayırlısının olmasını temenni ederim. Forumdan daha deneyimli hocalarımız da size süreçle ilgili daha detaylı bilgi verir; ancak ben siz bildiğim kadarını söyleyeyim. Çünkü eşim de şu anda böyle bir süreçle uğraşıyor. Sınav sonuçları açıklandıktan sonra 15 gün içinde Rektörlük Makamına sınav kağıdınızın tekrar incelenmesi/puanlanması için dilekçe verin. Gelen cevaba göre sanırım 60 gün içinde İdare Mahkemesine dava açabilirsiniz.

hocam merhaba dilekçeyi rektörlükten hangi birime göndermek gerekiyor. ben kadro açılan birime gönderdim hatamı yaptım acaba? dilekçenizin bir kopyasını gönderir misiniz? itiraz süresi devam ediyor.