Okutmanlık Kadrosu ve Sınavları

elal

Öğrenci
üniversiteler okutmanlık kadrosunu açarken şahsa mı açıyor diye soru işareti var aklımda.Bide Ön değerlendirmede 1. olanlar mı alınıyor yoksa kendi istedikleri mi? Aydınlatırsanız sevinirim.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
üniversiteler okutmanlık kadrosunu açarken şahsa mı açıyor diye soru işareti var aklımda.Bide Ön değerlendirmede 1. olanlar mı alınıyor yoksa kendi istedikleri mi? Aydınlatırsanız sevinirim.
Öndeğerlendirmeden 10 kişi çıkıyor, 1.'i alınacak diye bir şey yok 10.cu da alınabilir 10 kişi seçilmesinin anlamı budur, şahsa açılanı da vardır elbette ama okutmanlıkta fazla olacağını sanmıyorum sınavı başarırsanız kadroyu alırsınız.

elal

Öğrenci
Ozaman Hayırlısı olsun bakalım.Sınav formalite gibi geliyor ama hocam bakalım umarım şahsa açılana denk gelmeyiz.

jenis

Öğrenci
bu yabancı dil okutmanlıklarında sınav diyor da, hepsi yazılı sınav mı? hem yazılı hem sözlü mü oluyor yoksa? genel durum nedir acaba?

Öznur Can

Öğrenci
Özel bir üniversitenin öğretim görevlisi kadrosuna başvurmuştum, hem yazılı sınav yaptılar hem sözlü..Okutmanlık içinde böyle olabilir belki..

Öznur Can

Öğrenci
evet önce toplu bir yazılı sınav..sınav bittikten hemen sonra dekan ve yardımcıları olduğunu tahmin ettiğim 3 kişilik bir mülakat ekibi..

A

Akademik Forum

Guest
Bu okutmanlık sınavını geçtik diyelim, kaç gün veriyorlar belgeleri hazırlamamız için?