Sosyoloji Anabilim Dalında Tez Konusu Önerisi

Mücinho

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba,

Sosyoloji Anabilim Dalında yüksek lisans öğrencisiyim. Tez konusu seçmem gerekiyor. Zihnimde birkaç konu başlığı var ancak, bu alana ilgi duyan arkadaşlardan ve ben olsam şunu çalışırdım diyen arkadaşlardan tavsiye bekliyorum. Lisans çıkışım Uluslararası İlişkiler, bu yüzden bir grubun, bir topluluğun ortaya çıkışındaki toplumsal sebeplere dair aklına ilginç bir fikir gelen arkadaş var mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

i.a.

Öğrenci
Üstat ilgilendiğiniz anabilim dalı hangisidir? Hangi okulda yüksek lisans yapıyorsunuz? Bunlar önemli. Öyle ha deyince tez konusu nasıl önerelim.. :)

bigthunder

Doçent
önerme ile tez konusu olmaz ki literatürü tarayacaksınız yapılan çalışmalara bakacaksınız yeni bir konu mu yoksa eski bir konuyu tekrar mı çalışacaksınız ooo öyle önermeyle olacak iş değil ki sonrasında siz pişman olursunuz

Mücinho

Öğrenci
Yükseklisansımı Necmettin Erbakan Üniversitesinde yapacağım, Toplumsal Yapı ve Değişimi AnaBilim Dalı ile ilgileniyorum, o alanda bir çalışma yapmayı düşünüyorum. Önerme konusuna gelince hooop şunlar şunlar yazılmış gidip bunları çalışayım demeyeceğim tabi ki de, sadece daha önce çalışılmamış, yeni bir konu üzerine çalışma yapmak istiyorum ve topluma dair, toplumsal yapıya dair sizin dikkatinizi çeken veya şunu çalışsan kesinlikle çok ilginç olur diyeceğiniz konuları hocama sunacağım, içinden seçeceğim, yoksa tabi ki de biliyorum önermeyle gidip tez yazılmayacağını, teşekkür ederim