Tez Bastırma ve Kapak Hazırlama Sorunu

Tarko

Doçent
Arkadaşlar inşallah tezim bitiyor, şu an ıvır zıvırını yapıyorum ve kapak konusunda sıkıntı yaşıyorum. İnternette örnekler var ama merak ettiğim şey bu kapağın doğru basılması/ciltlenmesi için dikkat etmem gereken bir şey var mı? Bir de Marmara SBE için elinde bir tez kapağı word örneği olan paylaşırsa sevinirim.

edit: ayrıca tez basımında iyi olan bi yer bilen varsa önerileri bekliyorum, teşekkürler.
Teşekkürler.

Ink Bottle

Moderator
Arkadaşlar inşallah tezim bitiyor, şu an ıvır zıvırını yapıyorum ve kapak konusunda sıkıntı yaşıyorum. İnternette örnekler var ama merak ettiğim şey bu kapağın doğru basılması/ciltlenmesi için dikkat etmem gereken bir şey var mı? Bir de Marmara SBE için elinde bir tez kapağı word örneği olan paylaşırsa sevinirim.

edit: ayrıca tez basımında iyi olan bi yer bilen varsa önerileri bekliyorum, teşekkürler.
Teşekkürler.
Hayırlı olsun şimdiden, hocam tek önerim işi uzman bir kopyalama merkezine bırakmanız bir de enstitünün şablonuna %100 uymanız.

Beşiktaş'ta sahilden Barbaros'a çıkarken sağda 2-3 katlı bir kopyalama merkezi vardı. Bu işlerde uzmanlar sanırım. Anadolu yakasında da vardır mutlaka ama ben bilmiyorum.

Bir de, fiyat açısından Cağaloğlu tarafındaki yerler çok iyidir çok çok ucuzdur normal bir iş olsa kesin onları öneririm ama tez basımı onlara güvenilir mi bunu bilmiyorum.

eltperson

Öğrenci
Marmara sbe nin tez basim yönetmeligine bakabilirsiniz.. ve onceki yapilmis tezlere. Danisman hocanizdan isteyin. Marmara univin orda illa ki bu isle ilgilenen biri vardir onlar bizden daha iyi biliyor:)

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

carlschmitt

Öğrenci
Ben de birkaç konuda danışmak istiyorum. Benim de tezim bitmek üzere. Ocakta da tez savunma sınavı varmış. Acaba jüriye verilecek kopyalar, bezle ciltlenmiş şekilde mi olacak yoksa spiral ciltleme filan yeterli mi? Yani o tezin bezle ciltlenmiş son halini vermemize gerek yokmuş sanırım jüriye. Yani tez jüriden geçtikten, kabuk edildikten sonra mı bezli ciltleme yaptırıyoruz? Cildin sırt yazısını filan da baskı yapacak yer mi ayarlıyor? Bir de tezi okuduğumuz üniversitedeki matbaaya bastırmak zorunda değiliz, değil mi, istediğimiz yerde bastırabiliriz yani? Umarım saçma bir şey sormuyorumdur.