tez yazmaya başlamak

kaolinn

Öğrenci
merhabalar
yüksek lisansa şubatta başladım ve bu dönem dersleri bitirdim. seminer dersini de aldım.
hocam benden tez önerimi yazmamı ve 1 hafta sonra sunmamı istedi.
tez teslim tarihlerinin şubat ve haziran olduğunu söyledi.
ben yüksek lisansa başlayalı daha 1 sene olmadı tezimi bitirdiğim taktirde şubat ayında tezimi teslim edip mezun olma şansım var mıdır?
yani tam 1 yılda mezun olunabiliyor mu?

A

Akademik Forum

Guest
selam kaolinn,

neredeyse aralık ayı bitiyor. 1 bucuk ay da nasıl bitirmeyi planlıyorsun tezini? inanılmaz kısa bir süre gib i geldi bana.

pHd

Öğrenci
selam kaolinn,
şubat ayına çok az zaman kaldı. merak ettim neredeyse bir bucuk ay içinde nasıl bitirmeyi planlıyorsun tüm tezini? kolay gelsin.

Cicero

Öğrenci
Selamlar,

Giriş bölümünün bu tezi neden yazdığın, tezin literatürde nasıl bir boşluğu doldurduğu, bu konuda ne tür tartışmalar olduğu gibi konuarı içermesi gerekiyor. Eğer öneride bunlara zaten yer verdiysen neden olmasın? Nasılsa kimse okumuyor giriş bölümünü, bu konuya çok da kafa yormaya gerek yok kanaatindeyim.

Edit: Kendi tezimde ne yaptığımı söylemeyi unutmuşum. Yukarıda söylediklerimden kısaca (3-4 cümle ile) bahsettikten sonra, tezimiz 3 bölümden oluşmaktadır, diyerek her bölümde hangi konuların bulunduğunu yine birkaç cümle ile ifade ederek giriş bölümünü tamamladım.

kaolinn

Öğrenci
selam kaolinn,
şubat ayına çok az zaman kaldı. merak ettim neredeyse bir bucuk ay içinde nasıl bitirmeyi planlıyorsun tüm tezini? kolay gelsin.

biteceğini çok sanmıyorum zaten :)
hocanın hareketini yorumlamaya çalışıyorum.
haziranda sunacağım bir tezin konusunu bile daha yeni karar vermişken bir hafta içerisinde neden bana tez önerimi yazmamı söyledi.
şubatta teslim edeceğimi falan mı bekliyor acaba?

bigthunder

Doçent
haziranda sunacağım bir tezin konusunu bile daha yeni karar vermişken bir hafta içerisinde neden bana tez önerimi yazmamı söyledi.

sizin okul garipmiş biz ilk dönem sonunda tez önerimizi vermiştik yani ders döneminde tez yazabiliyorduk, kolaylıklar dilerim:)

Ink Bottle

Moderator

Haziranda sunulacak bir YL tezi için kısmen bir geçme kalma söz konusu evet ama çok çok sıkı bir çalışmayla hazirana yetişme ihtimali elbette var. Dediğim gibi çok sıkı çalışmak kaydıyla.

kaolinn

Öğrenci
Hocam hangi alanda yl yapıyorsunuz ?

özel eğitim alanında yapıyorum.

- - - Güncellendi - - -

Haziranda sunulacak bir YL tezi için kısmen bir geçme kalma söz konusu evet ama çok çok sıkı bir çalışmayla hazirana yetişme ihtimali elbette var. Dediğim gibi çok sıkı çalışmak kaydıyla.

elimden geldiğince sıkı tutmaya çalışıyorum. uyarınız için teşekkürler :)