üds için kitap tavsiyesi

risussardonicus

Öğrenci
arkadaşlar üdsden 65 aldım, puanımı yükseltmek istiyorum, tavsiye edebileceğiniz önerebileceğiniz bir çalışma kitabı var mı?

kitap dışında önerileri olanlar paylaşabilir mi?

fontamara

Öğrenci
ben genelde irem yayıncılığa çalışmıştım, bana göre irem yayıncılık güzel hazırlanmış.

istersen üds tarzında bol soru içeren bir pdf yollayabilirm mesaj atarsın

eylence

Öğrenci
Hocam uygunsa pdf yi banada atarmısın. Ben kendi sitemin ftp sine atarım buraya da link atarım herkes faydalansın diye. Bu arada one for all denilen pelikan yayıncılığın kitabı müthiş. Kelime çalışması ve close text kısmına iyice çalış derim o kitabın. Yazarı zaten öyp öğrencilerinin dil eğitmenliğini yapıyor uzun zamandır ankara üniversitesinde

CemSoganci

Profesör
bence cıkmıs sorular uzerınden kendınıze gore bır calısma planı belırleyın
unutmayın uds de en ıyı ısleyen kural okudugunuzu ıyı anlamaktır
gerısı gercekten eskıden işe yarasada sımdı işe yaramaz

eylence

Öğrenci
One for all kitabı hakkında arkadaş bir soru sormuştu ona cevaben bence seviyesi düşük olan kişilerde bu kitabı kullanabilir kpds üds 40 civarı yani.
Kitap yaklaşık 500 sayfa. her konu için ilk testlerde açıklamalı cevap anahtarı mevcut. 3000 den fazla soru var ve kısa konu anlatımı var. Mesela grameri anlatırken time markerler üzerinden anlatmış direk olarak. Kelime ve eş anlamlı kelime testi de kelime ezberleme ve öğrenme açısından iyi. bildiğiniz gibi kpds kelime sınavı bir anlamda. Bu kitap biraz cesur öztürk ün building skills kitabı gibi o kitap ta harika ancak bildiğiniz gibi çok detaylı. bu kitap biraz daha genel aşırı detaylara takılmamış.
bu arada bu kadar reklam yeter kitabın ortağı falan da deilim :) çıkmış paragraf sorularını kesinlikle göz ardı etmeyin. Ordan kelime çalışması yapın bence.
sizin tavsiyeniz var mı başka?

Kadir80

Öğrenci
Değerli arkadaşlar ÜDS-KPDS konusunda Türkiyede birkaç kişi var bildiğim ve gerçektende alanlarında iyilerdir. bir kaç tavsiyede bulunabilirim ama YANLIŞ ANLAŞILMASIN VALLAHA ORTAKLIĞIM YOKKK:)))

1- www.kpds.org sitesi her türlü kaynak ve çıkmış soru temini yapılır. Kitap olarak sorarsanız bu sitenin kurucusu Ahmet AKIN'nın yayınları. (Ankara)
2- www.remzihoca.com ve www.seyfihoca.com her türlü kaynak ve çıkmış soru temini yapılır, wordy programı sayesınde mükemmel kelime çalışılması uygundur. (Eskişehir-Seyfi hoca ile birlikte çalışmaktadırlar.)
3- Cesur ÖZTÜRK bu yazarın kitapları iyidir ancak 2005 ve 2011 arasında ne fark var derseniz sadece o yıllar arasındaki çıkmış sorular eklenmiştir kitaba bazıları içinde çok ağırdır. (Ankara)

ÖNERİLERİM:
1- KPDS ve ÜDS için belli bir altyapıya sahip bireylerin ahmet akın ın kitaplarından veya remzihocanın sayfasındaki notlarla bol pratıkle istediği puanı alabileceği kanaatindeyim.
2- Gramer konuları için 3-4 çeşit kitap almanıza gerek yoktur. İngilizcede her yıl ve her gün yeni konular çıkmamaktadır. o kadarki kelimeler bile hemen hemen aynı gibi:)
3- 50 yi geçenler için son zamanların çıkmış sorularını tekrar tekrar çözmelerini ve bol bol kelime çalışmalarını tavsiye ederim.
4- olurda kaynak bulamazsanız kpds-üds alanında yapmış olduğum derleme kitapcığımı gönderebilirim.
[email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

merteksi88

Öğrenci
peki hocam puanı 50 nın altında olanları ıcın ve su an ıngılızce kursuna gıden bırısı ıcın ahmet akın ıngılızce ders notları nasıl bır gırı olur uds ıcın

Kadir80

Öğrenci
peki hocam puanı 50 nın altında olanları ıcın ve su an ıngılızce kursuna gıden bırısı ıcın ahmet akın ıngılızce ders notları nasıl bır gırı olur uds ıcın
kesinlikle mükemmel olur merteksi kitap herşeyi basit bir ifade ile anlatmış çünkü. ayrıca bol bol parağraf oku yenı başlamış isen çünkü ilerde sıkılmazsın.

mscalevera

Öğrenci
65'i gecmis biri icin tek tavsiyem eski sinav sorularini cozmektir. Reklam yapmak icin degil sadece yardimci olmak icin soyluyorum,
gectigimiz guz doneminde 97.5 aldim ve yaptigim sey 2 ay boyunca butun eski uds'leri 2'ser kere cozmekti, hatta son 2 yilin
uds'lerini 3 kere cozdum resmen beynim sinav ve soru tiplerini ezberleyerek hazir hale geldi.. sahsi fikrime gore onemli olan aslinda eski sinavlari cozmek degil, hatim etmektir :) ayni sey Ales icin de gecerli..

M

Merve

Guest
65'i gecmis biri icin tek tavsiyem eski sinav sorularini cozmektir. Reklam yapmak icin degil sadece yardimci olmak icin soyluyorum,
gectigimiz guz doneminde 97.5 aldim ve yaptigim sey 2 ay boyunca butun eski uds'leri 2'ser kere cozmekti, hatta son 2 yilin
uds'lerini 3 kere cozdum resmen beynim sinav ve soru tiplerini ezberleyerek hazir hale geldi.. sahsi fikrime gore onemli olan aslinda eski sinavlari cozmek degil, hatim etmektir :) ayni sey Ales icin de gecerli..
Dilci misinz hocam? Önceki notunuz kaçtı acaba?

mscalevera

Öğrenci
Dilci misinz hocam? Önceki notunuz kaçtı acaba?

Yok degilim, alanim cevre muhendisligi.. Onceki notum 75 idi.. Artik rekabet o kadar artti ki insan 0.5 puanin bile hesabini yapiyor ve insanin gelecegi cok kucuk puan farklariyla belirleniyor. O yuzden gec de olsa farkettim ki insanlik disi cok yuksek bi puan alabilmek icin (hangi sinav olursa olsun) onemli olan eski sinav sorularini emmektir :) emmek diyorum, beynin icine vakumlamak yani, en az 2-3 kere cozmek, ama o zaman da iste benimki gibi beynin sulanabiliyor, yorumlarda sacmalayabiliyorsun :)

eylence

Öğrenci
Ahmet akının kitap iyi arkadaşın dediği gibi ama ankara da ikamet ediyorum kurs için gittim görüşmeye oradaki kişiler bir kere çok havalı ve burnu havada. Zaten seviye sınavı yapıp öyle alırız sizi dediler. Ahmet hoca dışındaki elemanlar çok da iyi değil açıkçası. Deneme amaçlı derse girdik arkadaşlarla bence çok kötü idi. İyi okumalar. Yeni başlayanlar için okuma yapabilecekler kitap olarak da ODTU hazırlığın hazırlamış olduğu reader at work u tavsiye ediyorum. Kitabı internetten pdf olarak da bulabilirsiniz.

K

KAFİ

Guest
2 ayda 50, 4 ayda 65 alanlar var

Anlatacağım sistemle 91 almış bir hocamızın aynı sistemde bize kurs vermesiyle karşılaştım.Bu sistem ömür boyu ingilizce garantili.Hem konuşma hem okuma hem çevirme hem de soru çözme anlamında en ideal kurs.Kurucusu Abdurrahman Sağırlı' dır.Merkezi SAKARYA' dadır.Türkiye de sadece 3 ilde verilmektedir.Sakarya, Zonguldak, Ardahan olmak üzere.Bir cümle ile örnek vereceğim:
İs/are:dır, dir
Not:Metinleri soru sorarak okuyoruz.
He is a teacher.
O dur(nerde-ne zaman-nedir)bir öğretmendir.
İnternetten Abdurrahman Sağırlı hocamıza ulaşabilirsiniz.