ÜDS İlkbahar Dönemi Hakkındaki Görüşleriniz

neist

Öğrenci
Sonbahar döneminde de sınav çıkışında böyle bir başlık açmıştım; kolaydı flan demiştim, sonra 55te kalmıştım o yüzden bu sefer hiç yorum yapmıyorum, sadece size soruyorum: sınav hakkında ne düşünüyorsunuz:=)

hicran

ALES Soru Editörü
şaşırtıcı değildi. sınav içerik değişikliği de pek bir şey fark ettirmemiş gördüğüm kadarıyla. çıkmış soruları çözen birisi için o sınavlarda aldığı puan gelir aşağı yukarı diye düşünüyorum.

neist

Öğrenci
şaşırtıcı değildi. sınav içerik değişikliği de pek bir şey fark ettirmemiş gördüğüm kadarıyla. çıkmış soruları çözen birisi için o sınavlarda aldığı puan gelir aşağı yukarı diye düşünüyorum.

bence zaman konusunda sosyal bilimci arkadaşlara biraz daha olumlu gelmiş olabilir bu sınav. umarım herkese kolay gelmiştir ve herkes geçer

Fenerbahçe

Öğrenci
bende sağlık bilimlerinden giridim giriş teki sorular içinde beklemediğim soru içeriklerini görünce bende şaşırdım ama genel olarak iyi geçti

Bir sorum olcak bu sınav geçerlilik süresi nedir daha önce bir kere girmiştim. Geçmiş olsun

zk41

Öğrenci
sınavdan önce sınıftaki gözetmenle kıyafet hakkında anlaşılmazlık yaşadım.polis aramasında 1 sorun olmadığını,kapıdan aranarak geçtiğimi belirrtm fakat kendisi isteğini yineledi.Böyle 1 hakkının olmadığını düşünerek istediğini yapmadım.sınavdan sonra gözetmen, kağıdım hakkında benim bilgim dışında herhangi bir işlem yapabilir mi?

nirvana

Öğrenci
sınavdan önce sınıftaki gözetmenle kıyafet hakkında anlaşılmazlık yaşadım.polis aramasında 1 sorun olmadığını,kapıdan aranarak geçtiğimi belirrtm fakat kendisi isteğini yineledi.Böyle 1 hakkının olmadığını düşünerek istediğini yapmadım.sınavdan sonra gözetmen, kağıdım hakkında benim bilgim dışında herhangi bir işlem yapabilir mi?

Yapar sevgili zk41 arkadaşım yapar. böyle ***lek bir yapıda herşey olur, her şey! Yasal olarak olmasa dahi, bizim insanımız, akademisyenimiz tipe takar yapar, gene de yapar. şaşırma derim ben birşey olursa. Geçmiş olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

neist

Öğrenci
Sınav yeri tercihinde İstanbul Avcılar'ı belirtmeme rağmen Zeytinburnu Endüstri Meslek Lisesi (Cevizlibağ) geldi ve bu durum okuldaki herkes için geçerli. hayır tamam Avcılar kampüs dolmuş olabilir ama Avcılar'da lise mi kalmadı kardeşim de milleti 1-2-3 saatlik yollara vurdunuz koca İstanbul'da? hadi buna eyvallah diyelim; sınav salonuna girişte kimse beni aramadı, gördüğüm kadarıyla kimse de doğru dürüst aranmamış; saati olanlar, cebinden haşır huşur yiyecekler çıkartıp yiyenler vb. vb... bir arkadaş da belirtmiş, kafanıza göre sınav içeriğinideğiştiriyorsunuz ve bundan birincil haberi olması gereken bizler ancak sınav sırasında öğrenebiliyoruz neyin nasıl ve ne kadar değiştiğini. neyse, iyiyden iyiye kokusu çıkıcak bu işin ama hadi bakalım.

zk41

Öğrenci
Yapar sevgili zk41 arkadaşım yapar. böyle g.tlek bir yapıda herşey olur, her şey! Yasal olarak olmasa dahi, bizim insanımız, akademisyenimiz tipe takar yapar, gene de yapar. şaşırma derim ben birşey olursa. Geçmiş olsun.

gözetmenin yaka kartından adını soyadını aldım,eğer sınav sonucum 0 gelirse o zmn adliye yolllarındayım demektr.

hicran

ALES Soru Editörü
bana da 70-75 arası bir şey geliyor.
tabii ben sınav esnasında cevaplarımı not aldığım için gelir gelmez hemen onları kontrol ettim. baktım 30 soruda 4 doğru çıktı, bu işte bir terslik var dedim. evet, kişiye özel soru kitapçığı, kişiye özel şıkları da içeriyormuş. sonra hadi en baştan..

hicran

ALES Soru Editörü
doğru. ama bize verilen soru kitapçıklarındaki şıkların yeri ile ösym nin sitesindekiler aynı değil. sizin sınavda c işaretlediğiniz, cevap kitapçığında a şıkkında olabilir.

neist

Öğrenci
evet şıkların yerleri değişik. ben not almamıştım ama verdiğim yanıtların hepsini ilk bakışta tanıdım umarım bir sürprizle karşılaşmayız da bu iş hallolmuştur.