Uygulamalı birim Öğretim Görevlisi

kashna26

Öğrenci
Merhaba,

Uygulamalı Birime atanmış Öğretim Görevlisi ders verebilir mi?

Sormak istediğim aslında kişi isterse ders verebilir mi? Bunun önünde bir engel var mı?

Teşekkürler

eagleshadow

Öğrenci
son yapılan düzenleme ile uygulamalı birimlerde çalışan öğretim görevlileri ders veremiyor.

2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 36 ncı maddesinin üçüncü fıkrası değiştirildi. Yeni düzenlemede; "Öğretim üyesi, kadrosunun bulunduğu yükseköğretim birimi ile sınırlı olmaksızın ve ihtiyaç bulunması halinde görevli olduğu yükseköğretim kurumunda haftada asgari on saat ders vermekle yükümlüdür. Öğretim görevlisi ise haftada asgari on iki saat ders vermekle yükümlüdür. Ancak yükseköğretim kurumlarının uygulamalı birimlerinde görev yapacak olan öğretim görevlileri için ders yükü aranmaz ve bunlara ders ücreti ödenmez. .... "

kashna26

Öğrenci
yükseköğretim kurumlarının uygulamalı birimlerinde görev yapacak olan öğretim görevlileri için ders yükü aranmaz ve bunlara ders ücreti ödenmez.

Ders yükü aranmaz ve ödeme yapılmaz diyor.

Ders veremez demiyor ki? Ders yükü aranmaz demek ders verme zorunluluğu yoktur demek değil mi?

eagleshadow

Öğrenci
yükseköğretim kurumlarının uygulamalı birimlerinde görev yapacak olan öğretim görevlileri için ders yükü aranmaz ve bunlara ders ücreti ödenmez.

Ders yükü aranmaz ve ödeme yapılmaz diyor.

Ders veremez demiyor ki? Ders yükü aranmaz demek ders verme zorunluluğu yoktur demek değil mi?

Hocam bu madde ders veremez olarak yorumlanıyor. Ders ücreti ödeyemeyeceğiniz birine ders veremezsiniz.

ghezzal26

Öğrenci
Merhaba,

Uygulamalı birime atanmış öğretim görevlisinin 1 yıllık sözleşmesi bitince sözleşme yeniden uygulamalı birim olarak mı yenilenir?
Yeni sözleşme ile ders veren statüye geçmek mümkün müdür?