Yabanci dil sinavinin gecerlilik suresi

nesernedem

Öğrenci
bir başlık altında dil sınavının tarihi konusunda sınırlama getirilmemiş diyordu. Bendeki 2008 toefl'i, su anki puanımdan daha yüksek. ama ets'ye göre süresi bitti. onu beyan etsem, yalan beyan sayılmaz mı sizce?

azraeltr

Doçent
bir başlık altında dil sınavının tarihi konusunda sınırlama getirilmemiş diyordu. Bendeki 2008 toefl'i, su anki puanımdan daha yüksek. ama ets'ye göre süresi bitti. onu beyan etsem, yalan beyan sayılmaz mı sizce?

KPDS ve ÜDS için geçerli o dediğiniz. Sizin toefl sınavının geçerlilik süresi olduğundan dolayı, o süre sonunda kullanamazsınız.

şamil

Öğrenci
merhaba dostlar. benim kpds 69 var.eğer programa girersem ve dil kursu alabilirmiyim? aldıktan sonra geçemezsem önceki kpds puanımı kullanabilir miyim?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Hayır öyle bir şansınız yok. Dil puanınız 65 veya üstü olduğu için yurtiçinde dil kursuna katılamıyorsunuz.

electronim

Öğrenci
peki eğer öyp yle yerleşirsem benim için süreç nasıl başlayacak? yani direk yurtdışına eğitimemi gideceğim?

evet ben de merak ediyorum bu soruyu.. kazanır kazanmaz (istersek tabiki zorla götürmüyorlar) dil kursuna mı gidiyoruz, yoksa yüksek lisans bitince de gidebilir miyiz?

ben yükseği bitirdikten sonra gitmek istiyorum..

DRSN

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. ÖSYM'nin 14.07.2014 de yabancı dil eşdeğerliklerinde 2005 ve sonrasında alınmış, üzerinde süre belirtilmemiş yabancı dil belgeleri geçerlidir diye bir madde var bu maddeye göre ielts belgesinde böyle bir ibare yer almadığı için bu puan kullanılabilir mi? Bir başka konuda ben 13.07.2013 tarihinde ıelts sınavına girdim ve 25.07.2013 tarihinde de sınavım açıklandı. Ben bu temmuz öyp atamalarında bu puanı kullanırsam geçerliliğini yitirmiş olur mu?

Merve

Baş Editör
Merhaba arkadaşlar. ÖSYM'nin 14.07.2014 de yabancı dil eşdeğerliklerinde 2005 ve sonrasında alınmış, üzerinde süre belirtilmemiş yabancı dil belgeleri geçerlidir diye bir madde var bu maddeye göre ielts belgesinde böyle bir ibare yer almadığı için bu puan kullanılabilir mi? Bir başka konuda ben 13.07.2013 tarihinde ıelts sınavına girdim ve 25.07.2013 tarihinde de sınavım açıklandı. Ben bu temmuz öyp atamalarında bu puanı kullanırsam geçerliliğini yitirmiş olur mu?

IELTS 2 yıl geçerli. Temmuz alımları tarihini net bilemiyoruz, süresi dolmadan önce olursa kullanabilirsiniz.