Yardımcı Doçent Ders Yükü

Hudavendigar

Öğrenci
Merhaba,
İdari görevi ve tez öğrencisi olmayan bir yardımcı doçentin ders yükü mutlaka en az 10 saat olmak durumunda mıdır? Yani sekiz ya da dokuz saat ders vermesi de kabul edilir mi? Edilemez mi? Bu konuda açık bir hüküm var mıdır? Cevaplayabilirseniz sevinirim..

Ink Bottle

Moderator
Merhaba,
İdari görevi ve tez öğrencisi olmayan bir yardımcı doçentin ders yükü mutlaka en az 10 saat olmak durumunda mıdır? Yani sekiz ya da dokuz saat ders vermesi de kabul edilir mi? Edilemez mi? Bu konuda açık bir hüküm var mıdır? Cevaplayabilirseniz sevinirim..

Açık hüküm var evet.

2547 sayılı kanun Madde 36

Öğretim üyesi, kadrosunun bulunduğu yükseköğretim birimi ile sınırlı olmaksızın ve ihtiyaç bulunması halinde görevli olduğu üniversitede haftada asgari on saat ders vermekle yükümlüdür. Öğretim görevlisi ve okutmanlar ise, haftada asgari on iki saat ders vermekle yükümlüdür.

Kaynak: http://www.yok.gov.tr/documents/102...m+Kanunu/f439f90b-7786-464a-a48f-9d9299ba8895

++alyansss

Kısıtlanmış Üyelik
hhühh ink hocam yrd.doç dr ye az kalmış mükemmel bir muhabbet konusu yaf bende hangi alanda kalacağıma karar alsam bence hızlı yol alırım da kararsızlık kadar berbat bişi yok bence yani şu halde hangi yöne uçacağını bilmeyen tombul kuşlar gibi hissediyorum kendimi ;)

Son düzenleme: