Yeni Üniversitelere Öğretim Üyesi Alımı Hakkında

aytoldı

Öğrenci
Merhaba Arkadaşlar,
Bildiğiniz gibi 7 yeni üniversite kuruldu, rektörleri ve bazı dekanlar atandı.
Bu üniversitelere öğretim üyesi alımının ne zaman yapılacağı hakkında bilgisi olan var mı? Süreç nasıl işleyecek?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Yeni açılan 7 üniversiteye Öğretim Üyesi veYardımcı Öğretim Elemanları alınmaya başlanmıştır.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Alınacak onlar içinde ek 1.000 kişilik alım düşünülüyor. Ordan 3.500'e tamamlayacaklar.

dilara

Öğrenci
hocam ek alım derken yani ilana çıkınca 3500 kişilik mi ilan olacak yoksa bu sene old. gibi kasımda falan da o 1000 kişilk ilan mı verilecek

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
3.500 ÖYP kadrosu için onay çıkmış. İlk etapta 2.500 sonrada ek alım için yine seneye kasım gibi 1.000 kişi düşünülüyor.

ercu

Öğrenci
Yeni Üniversiteler, Öğretim Üyesi dışındaki Öğretim Görevlisi, Uzman gibi personelleri ne zaman almaya başlayacaklar. Bir bilgisi olan var mı acaba?

Teşekkürler...

glacier

Öğrenci
Merhaba,

Gördüğüm kadarıyla bu ilanlar genelde öğretim üyesi dışı kadrolar için. Öğretim üyesi kadro ilanları da aynı başlıkta mı yayınlanacak? Bu yeni üniversitelerin akademik kadro ilanları açıklanmadan başvuru yapılabiliyor mu üniversitelere? Yoksa kadro ilanlarını mı beklemek lazım?
Mesela Bursa Teknik Üni sözde 2011-2012de öğrenci alımına başlamayı planlıyormuş da ben henüz bir ilan göremedim hiçbir yerde?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Merhaba,

Gördüğüm kadarıyla bu ilanlar genelde öğretim üyesi dışı kadrolar için. Öğretim üyesi kadro ilanları da aynı başlıkta mı yayınlanacak? Bu yeni üniversitelerin akademik kadro ilanları açıklanmadan başvuru yapılabiliyor mu üniversitelere? Yoksa kadro ilanlarını mı beklemek lazım?
Mesela Bursa Teknik Üni sözde 2011-2012de öğrenci alımına başlamayı planlıyormuş da ben henüz bir ilan göremedim hiçbir yerde?
Öğretim üyesi alım ilanları için merkezi bir sistem yapılmadı. Üniversitelerin kendi siteleri yayınlıyor şimdilik, YÖK'ün bunun için bir çalışması var ancak seneye toplu bir halde görebileceğiz.

Gaziliyimm

Öğrenci
Merhaba,

aynı şekilde benımde basvurmayı dusundugum uni.2012 de baslayacak.Ona basvurabilecekmiyim?.Kasım ayında da yerleştirme olacak mı acaba...

celeritas

Öğrenci
geçen buralarda bi yerlerde eylül ayının sonunda olacak diye okumuştum. hatta birileri isyan ediyordu. ama kesin bilgi değil sadece duyum yökü arayınız...

aDNA

Profesör
öyp de ek alımlar ne zaman olacak? kasımdan önce olabilir mi?

buyuk ıhtımalle yenı alesı beklemeyecekler cunku ales sınavı 2008 Kasım ıcın mesela 2011 Aralık olarak belırlemıs.Yenı kayıtların alınabılmesı ıcın bu acık kontenjanların en gec kasım ortasında halletmıs olması gerek.Subat ortasında da dıger alımlar(OYP harıcınde ki) olacaktır.... Zaten artık 2 seneye kadar ÖYP alımları ile yapılacak denıyor acıklamalarda.Ayrıca Gazı bu sene neredeyse rekor kırarak Öyp alımı yaptı.Sızce Gazı bıle bu yola gırdıkten sonra Carı tamamen kalkabılır 2-3 seneye kalmadan. Hayırlısı...

researching

Öğrenci
Öğretim Üyesi İlanlarının tamamı neden Yokte yok?

Türkiyedeki tüm Öğretim Üyesi İlanlarının toparladığı bir yer var mı?

Öğretim Üyesi İlanları için tek tek üni.lerin web sitelerinimi dolaşmak lazım?