YLSY 2013/1 Yurtiçi Dil Merkezleri

ironman

Öğrenci
inş hocam yasam biraz zor olabilir hocam akrabanız filan yoksa ben yurtta yada misafirhanelerde yer ayarlamaya calısacagım oranın ücretide 720 gecer diye düşünüyorum

Hocam üniversite yakınlarında eşyalı öğrenci evleri olduğunu duydum,kiralar 300-350 tl imiş.evler ufakmış biraz ama tek başına yaşanacak daire imiş.

ironman

Öğrenci
süpermiş hocam eminmisniz ama baktımda 500 asagı yok hocam hürriyet emlakta

Ben o şekilde duydum hocam Antalyayı hiç bilmiyorum ama toefl 90 için artık herşeyi göze alıp gideceğim.Giddince bir çaresi bulunur diye düşünüyorum.

- - - Güncellendi - - -

süpermiş hocam eminmisniz ama baktımda 500 asagı yok hocam hürriyet emlakta

hocam http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-kiralik-gonenc-ten-mollayusufta-bu-fiyata-kacirilmayacak-daire-146437044/detay

svpamfx82

Öğrenci
Arkadaşlar Ankara'da geçen sene katılanlardan yada bu sene katılacak olanlara bir sorum var. Gazi, Hacettepe, Ankara hangisini seçmeliyiz?
Ben Gazi mezunuyum, eğer hazırlıkta aldığımız gibi bir eğitim ise gerçekten komedi olur :D ders yüzü görmeden hazırlığı geçtim 32.5 YDS aldım 4 ayda ekstra kursa giderek.
Birde gerçekten yurt dışı dil kursu işe yaramaz mı?
Bunu herkes böyle mi söylüyor?
Eğer TOEFL için süper bir ingilizce kursu var diyorsanız tavsiye edebilirsiniz.

Teşekkürler

ironman

Öğrenci
Arkadaşlar Ankara'da geçen sene katılanlardan yada bu sene katılacak olanlara bir sorum var. Gazi, Hacettepe, Ankara hangisini seçmeliyiz?
Ben Gazi mezunuyum, eğer hazırlıkta aldığımız gibi bir eğitim ise gerçekten komedi olur :D ders yüzü görmeden hazırlığı geçtim 32.5 YDS aldım 4 ayda ekstra kursa giderek.
Birde gerçekten yurt dışı dil kursu işe yaramaz mı?
Bunu herkes böyle mi söylüyor?
Eğer TOEFL için süper bir ingilizce kursu var diyorsanız tavsiye edebilirsiniz.

Teşekkürler

:) o komedi ankara'da dil tarih dahil tüm üni.lerde olacağı yönünde duyumalr aldım.herkes yurtdışından önce yurtiçi dil eğitimini öneriyor giderim hallederim uçarım kaçarım diyip yurtdışına çıkmanın zor olacağını söylüyorlar.yurtdışında yanlızca speaking halledilir fakat o sınav inglizcesine asla katkısı olmaz diyor geçen yıllardan deneyimli arkadaşlar.yurt içi dil eğitiminde Antalya'nın en iyi olduğunu duydum.Antalyada sadece ylsy ler için özel proğram uygulanırken;istanbul,izmir ve ankara'da hazırlık sınıflarının eğitimlerine tabii tutuluyormuş ylsy bursiyerleri.Tabi bunlar aldığım duyum,görüş ve öneriler.Deneyip göreceğiz :)

svpamfx82

Öğrenci
:) o komedi ankara'da dil tarih dahil tüm üni.lerde olacağı yönünde duyumalr aldım.herkes yurtdışından önce yurtiçi dil eğitimini öneriyor giderim hallederim uçarım kaçarım diyip yurtdışına çıkmanın zor olacağını söylüyorlar.yurtdışında yanlızca speaking halledilir fakat o sınav inglizcesine asla katkısı olmaz diyor geçen yıllardan deneyimli arkadaşlar.yurt içi dil eğitiminde Antalya'nın en iyi olduğunu duydum.Antalyada sadece ylsy ler için özel proğram uygulanırken;istanbul,izmir ve ankara'da hazırlık sınıflarının eğitimlerine tabii tutuluyormuş ylsy bursiyerleri.Tabi bunlar aldığım duyum,görüş ve öneriler.Deneyip göreceğiz :)

hocam, son duyum sıkıntılı herhalde: bize türkiyede sadece YLSY ekibi için kurs verecekler tabiki çünkü kurs süresi 6 ay olacak Şubat ortasında başlasak bile 6 ay sonra ağustos ortası oluyor ki o tarihe kadar hiçbir hazırlık sınıfı kalmaz :)

ayrıca geçen seneye kadar TR'de dil kursuna katılmak zorunluydu. Alternatif arttıkça işler zorlaşıyor mu ne? :S

- - - Güncellendi - - -

ayrıca ben ankarada ikamet ediyorum zaten, dil için antalyaya gitmek absürt kaçar benim açımdan...

ironman

Öğrenci
hocam, son duyum sıkıntılı herhalde: bize türkiyede sadece YLSY ekibi için kurs verecekler tabiki çünkü kurs süresi 6 ay olacak Şubat ortasında başlasak bile 6 ay sonra ağustos ortası oluyor ki o tarihe kadar hiçbir hazırlık sınıfı kalmaz :)

ayrıca geçen seneye kadar TR'de dil kursuna katılmak zorunluydu. Alternatif arttıkça işler zorlaşıyor mu ne? :S
Hayır hocam son duyumda kastedilen şu,hazırlık öğrencilerinin aldığı eğitim proğramının aynısı bursiyerlere uygulanacak; yani ylsy için kafa yorulup bursiyerlere yeni bir eğitim proğramı hazırlanmayacak :) imiş. Malesef evet bu yıl zaten farklılıklarla başladı mülakat eklendi vs. hayırlısı olsun ne diyelim hocam :) ben de ankara'da yaşıyorum ama eğitimin kaliteli olduğunu duyunca da gitmeye değer diye düşündüüm.Aksi taktirde kendimi abd üni.lerine kabul ettirememkten korkuyorum .

cokokerem

Öğrenci
Hayır hocam son duyumda kastedilen şu,hazırlık öğrencilerinin aldığı eğitim proğramının aynısı bursiyerlere uygulanacak; yani ylsy için kafa yorulup bursiyerlere yeni bir eğitim proğramı hazırlanmayacak :) imiş. Malesef evet bu yıl zaten farklılıklarla başladı mülakat eklendi vs. hayırlısı olsun ne diyelim hocam :) ben de ankara'da yaşıyorum ama eğitimin kaliteli olduğunu duyunca da gitmeye değer diye düşündüüm.Aksi taktirde kendimi abd üni.lerine kabul ettirememkten korkuyorum .

Bunları nerden uyduruyorsun bilmiyorum. Dün OGMdeydim ve yazdıkların kesinlikle doğru değil. Zaten biraz mantıklı düşünsen bu söylediklerinin ne kadar saçma olduğunun farkına varırsın. Mülakat bazı insanlar için gerçekten eleyici olmamış:)
Neyse, biz dil kursuna başladığımızda hazırlık öğrencileri neredeyse B1 seviyesinde olucak. Beginner olan birinin B1 seviyesindeki öğrencilerle nasıl aynı platformda eğitim alabileceğini düşündün anlamadım. Yurtdışı dil kursları yurtiçinden sonra başlayacak demişsin. Bunu nerenden uydurdun? Ateşelerle olan işlemler tamamlandığında gayet burdakilerle aynı zamanda başlayabileceğim söylendi. İnsanları yalan yanlış yönlendirmeyin.

ironman

Öğrenci
Bunları nerden uyduruyorsun bilmiyorum. Dün OGMdeydim ve yazdıkların kesinlikle doğru değil. Zaten biraz mantıklı düşünsen bu söylediklerinin ne kadar saçma olduğunun farkına varırsın. Mülakat bazı insanlar için gerçekten eleyici olmamış:)
Neyse, biz dil kursuna başladığımızda hazırlık öğrencileri neredeyse B1 seviyesinde olucak. Beginner olan birinin B1 seviyesindeki öğrencilerle nasıl aynı platformda eğitim alabileceğini düşündün anlamadım. Yurtdışı dil kursları yurtiçinden sonra başlayacak demişsin. Bunu nerenden uydurdun? Ateşelerle olan işlemler tamamlandığında gayet burdakilerle aynı zamanda başlayabileceğim söylendi. İnsanları yalan yanlış yönlendirmeyin.
hocam umarım öyle olur doğru olan da bu fakat bana söyleneni aktardım yalnızca

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca ben aynı platformda eğitim verilecek demedim hocam yanlış anlaşıldı sanıyorum .Hazırlık eğitiminden farklı bir eğitim sunulmayacağı,aynı müfredat doğrultusunda eğitim yapılacağı yönünde bir ifade idi.Burada kimse kimseye düşmanlık besleyerek yanlış yönlendirme derdi olamaz haklısınız belki ortada çok fazla bilgi kirliliği var ben de bından nasibimi almış yanlış bilgilendirirmiş olabilirim.saygılar

cokokerem

Öğrenci
Herneyse artık.. Kılavuzu yönetmeliği okumadan, bilirkişilerden olur almadan hiçbir şeye inanmayın. O taahütnameye kulaktan dolma bilgilerle imza atmayın, size yazık olur. Yalancı yalan söyler böyle yalanı ortaya çıkar erdemli biriyse utanır geçer, ama sen kaç bin dolara imza atıcaksın. Eşeğini sağlam kazığa bağla;)

erva:)

Öğrenci
iyi günler belgelerle ilgili eksiklik olup olmadığının ne zaman açıklanacağı ve dil kurslarının ne zaman başlayacağı konusunda bilgisi olan var mı?

ar.sub

Öğrenci
Dil kursları hakkında bilgisi olan arkadaşlar kurs yeterli oluyor mu dışardan kursa da gitmeyi düşünüyorum önerileri olan var mı acaba

K

kordinatör

Guest
Arapça kursu nerede olacak bilgisi olan varmı? söylerse memnun olurum.

Moderatör tarafında düzenlendi: