yüksek lisans öğrencileri KYK yurdunda misafir olarak kalabilir mi?

devrimci sinan

Kısıtlanmış Üyelik
arkadaşlar bir yüksek lisans öğrencim var kendisi ankarada araştırma yapacak bunun için 1 ay orda kalması lazım. Yalniz kay öğrencisi değil. Kyk yurdunda misafir olarak kalabilir mi tabi ücretini verererek. bu konuda bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
arkadaşlar bir yüksek lisans öğrencim var kendisi ankarada araştırma yapacak bunun için 1 ay orda kalması lazım. Yalniz kay öğrencisi değil. Kyk yurdunda misafir olarak kalabilir mi tabi ücretini verererek. bu konuda bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

Evet staj ve yaz dönemlerinde üniversite öğrenciler eğer boş yer varsa misafir ücreti ödeyerek kalabiliyorlar.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Nazmi bey bizim öğrenci kyk yı aramış, kalamazsinız böyle birşey yok demiş. sizce bunların yaptıkları doğru mu

2008 yılında aynı durumdayken ben kaldım. TRT'de staj yapıyordum, staj belgemi verdim kaldım. Araştırma projesi belgesini ve öğrenci belgesini verdikten sonra hayır diyemezler.

devrimci sinan

Kısıtlanmış Üyelik
öte yandan yetkililer farkı şehirde okuduğunuz için bu şehrin kyksında kalamazsınız diyor böyle saçmalık olabilir mi

- - - Güncellendi - - -

belki de öğrenci telefondan sormuş o yüzden hayır demişlerdir başlarından salmak için anladım en iyisi gidip direk başvurması..

- - - Güncellendi - - -

hocam, emin misiniz

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
öte yandan yetkililer farkı şehirde okuduğunuz için bu şehrin kyksında kalamazsınız diyor böyle saçmalık olabilir mi

- - - Güncellendi - - -

belki de öğrenci telefondan sormuş o yüzden hayır demişlerdir başlarından salmak için anladım en iyisi gidip direk başvurması..

- - - Güncellendi - - -

hocam, emin misiniz
Hocam ben 2008 de yapılan durumla ilgili verdim bilgiyi ama zaten staj vs. için farklı şehirden geliyor misafirin anlamı bu.

A

Akademik Forum

Guest

- - - Güncellendi - - -

- - - Güncellendi - - -

hocam, emin misiniz

Ben de 2011de Kocaeli'de 1 ay misafir kaldım Ford otosan'da staj yaparken. Staj belgesini verip kalabilir.
ancak yer yoksa ona yapacak bir şey yok. Kocaeli'de yurt bomboştu ama Ankara'da istanbulda izmirde falan öyle olmayabilir