50/d Enstitü kadrosu-yatay geçiş yapmak zorunda mıyım?

bleuverte

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba,

Devlet üniversitesinin enstitü kadrosuna araştırma görevlisi olarak yerleştim.Bir başka devlet üniversitesinde yüksek lisans yapmaktayım. Tez aşamasındayım. Atandığım üniversite, Aynı anabilim dalında aynı program mevcut olduğu için yatay geçiş yapma zorunluluğum olduğunu söylüyor. Ancak şu an yüksek lisansımın olduğu üniversite ilk onda denilebilecek bir üniversite ve programım ingilizce. Doğal olarak şu an eğitimimin devam ettiği üniversiteden mezun olmak istiyorum.
Şimdi soruyorum? Yatay geçiş yapmak zorunda mıyım? Yönetmelikte lehime gösterilecek bir madde ya da, aranızda emsal niteliği taşıyabilecek bir durum yaşayanınız var mıdır? Benim için oldukça önemli bir sorun. Fikri olaaan?:culpability:

Mermaid92

Öğrenci
Valla hocam ne yaptınız bilmiyorum ama bayağı uğraşmama rağmen beni yatay geçişle atandığım üniversiteye almışlardı. Malesef.

sencer42

Öğrenci
peki fakülte kadrosunda olan biri ales puanı olmadan doktora yatay geçiş yapabilir mi; ilan metnin de ales şartı var her ilanda olduğu gibi

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaşlar merhaba,

Devlet üniversitesinin enstitü kadrosuna araştırma görevlisi olarak yerleştim.Bir başka devlet üniversitesinde yüksek lisans yapmaktayım. Tez aşamasındayım. Atandığım üniversite, Aynı anabilim dalında aynı program mevcut olduğu için yatay geçiş yapma zorunluluğum olduğunu söylüyor. Ancak şu an yüksek lisansımın olduğu üniversite ilk onda denilebilecek bir üniversite ve programım ingilizce. Doğal olarak şu an eğitimimin devam ettiği üniversiteden mezun olmak istiyorum.
Şimdi soruyorum? Yatay geçiş yapmak zorunda mıyım? Yönetmelikte lehime gösterilecek bir madde ya da, aranızda emsal niteliği taşıyabilecek bir durum yaşayanınız var mıdır? Benim için oldukça önemli bir sorun. Fikri olaaan?:culpability:

E hocam, nasıl olacak yani teze yeniden mi başlayacaksınız? Danışmanınızla tezinizde belli bir yere kadar geldiyseniz o ne olacak? Bir zaman kaybı olacak mı? Eğer tez aşamasına yeniden başlatır, tezle ilgili tüm emeklerinizi silerlerse o kötü. Merak ettim doğrusu.