Aynı Anda Hem Yüksek Lisans Hem de İkinci Ünv?

Yusuf93

Öğrenci
Arkadaşlar yüksek lisansa başladım bu dönem, ve bu yıl lys 5 e girip İngiliz dili edb okumak istiyorum ayrıca,daha önce aynı anda iki ünv okunamadığı için mezun olmayı beklemiştim,ancak yüksek lisans yaparken ikinci bir üniversite( örgün ikinci öğretim) okumak mümkün müdür acaba??

qpuro

Kısıtlanmış Üyelik
Sınırsız YL + sınırsız DR + 1 örgün lisans/önlisans + 1 açıköğretim lisans/önlisans programlarını aynı anda okuyabilirsin.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Arkadaşlar yüksek lisansa başladım bu dönem, ve bu yıl lys 5 e girip İngiliz dili edb okumak istiyorum ayrıca,daha önce aynı anda iki ünv okunamadığı için mezun olmayı beklemiştim,ancak yüksek lisans yaparken ikinci bir üniversite( örgün ikinci öğretim) okumak mümkün müdür acaba??

Aynı anda 2 yüksek lisans, aynı anda lisans + yüksek lisans, aynı anda önlisans + lisans vs. okumak mümkündür :BAKINIZ Yalnız 2. kayıt yaptığınız yüksek öğretim programı için de harç ödersiniz BAKINIZ

Yusuf93

Öğrenci
Sınırsız YL + sınırsız DR + 1 örgün lisans/önlisans + 1 açıköğretim lisans/önlisans programlarını aynı anda okuyabilirsin.

Tesekkürler bu arada Sınırsız ?? Nasıl? Yüksek lisans + yüksek lisans bile, aynı anda mümkün mü yani??

- - - Güncellendi - - -

Aynı anda 2 yüksek lisans, aynı anda lisans + yüksek lisans, aynı anda önlisans + lisans vs. okumak mümkündür :BAKINIZ Yalnız 2. kayıt yaptığınız yüksek öğretim programı için de harç ödersiniz BAKINIZ

Çok teşekkürler o halde lys5e devam :)

A

Akademik Forum

Guest
Ayni anda Hem yuksek lisans hem lisans okumak

Yani orgun ogretim yuksek lisans okuyanlar sinava girip orgun ogretim lisans programi kazansalar okuyabilirler mi ?yoksa harc ucreti odedigimiz icin lisansi orgun oretim kazansak bile ikinci ogretime mi kayit yaptirabiliriz yani orgun ogretim lisansa kayit yaptirip mi harc oduyoruz anlamadim?

A

Akademik Forum

Guest
Şuan hem yüksek lisans (psikoloji)+ örgün önlisans ikinci öğretim (megatronik)+ ikinci üniversite kapsamında açık öğretim lisans (uluslararsı ilişkiler ) programına devam ediyorum hiçbir sorun yok , benim sorum buna birde açık öğretim önlisans ekleyebilirmiyim

A

Akademik Forum

Guest
İkinci Örgün Okumak

Daha önce bir örgün öğretim lisans programından mezun olup Açık Öğretim Fakültesinde okuyanlar ikinci bir örgün öğretimi okumak istediklerinde harç ödüyorlarmış doğru mu? Açık Öğretimde okumasa ödemiyormuş. Bilen biri cevaplayabilir mi?

ahmedoff

Profesör
Daha önce bir örgün öğretim lisans programından mezun olup Açık Öğretim Fakültesinde okuyanlar ikinci bir örgün öğretimi okumak istediklerinde harç ödüyorlarmış doğru mu? Açık Öğretimde okumasa ödemiyormuş. Bilen biri cevaplayabilir mi?
Doğru, ödüyorlar.

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

A

Akademik Forum

Guest
AÖF önlisans yüksek lisans

Anladığım kadarıyla bir sorun olmuyor ama ben yine de sormak istiyorum. Ben maliye lisans mezunuyum.acikogretim lisans sağlık yönetimi okuyorum ve bu yıl önlisans örgün tıbbi görüntüleme teknikleri ne yerleştim. Ama maliye yukseklsans a başvuracağım. Hem örgün önlisans hem AÖF hem yukseklsans beraber oluyor değil mi?

A

Akademik Forum

Guest
Aynı bölümde hem yüksek lisans hem lisans:)

Merhaba metalurji-malzeme müh mezunuyum. Çalıştığım yerde bulunduğum şehirde metalurji-malzeme yüksek lisansı yok. Makinadan yapmam gerekiyor. Peki yüksek lisans yaparken aynı bölümün lisansını da okuyabilir miyim lys den kazandıktan sonra? Aldığım dersleri karşılaştırdım çoğunu saydırabiliyoruz. Teşekkürler

ulafzz

Öğrenci
arkadaşlar selam. Şu anda yüksek lisans yapıyorum İngiliz Dili Edebiyatı üzerine fakat bu sene sınava da girdim dilden. Aynı anda hem İngiliz dili ve Edebiyatı Lisans/YL aynı üniversitede yapılabilir mi? Yoksa kaydımı dondurayım mı?