Harçlar Yüksek Lisans ve Doktora Eğitiminde Kaldırıldı!

azraeltr

Doçent
Lisansüstü öğrenim gören öğrenciler
MADDE 18 – (1) Lisansüstü öğrenim gören öğrenciler, önlisans ve lisans öğrencilerinin yararlandığı hizmetlerden aynı şekilde yararlanır.

Süresinde mezun olamayan öğrencilerin katkı payı ve öğrenim ücreti tutarları
MADDE 11 – (1) Hazırlık sınıfı veya yabancı dil geliştirme programı hariç olmak üzere, ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeydeki yükseköğretim programlarından program süreleri sonunda mezun olamayan öğrencilerden ekli cetvellerde belirtilen tutarlar kadar öğrenci katkı payı ve öğrenim ücreti alınır.

Araştırma görevlilerinin öğrenim ücreti
MADDE 12 – (1) İkinci öğretimde lisansüstü öğrenim gören araştırma görevlileri katkı payı tutarında öğrenim ücreti öderler.

Resmi Gazete Linki İçin TIKLAYINIZ

Moderatör tarafında düzenlendi:

azraeltr

Doçent
Hem yüksek lisans hem de doktora için kaldırıldı sadece uzatma dönemlerinde verilecek harç.

Moderatör tarafında düzenlendi:

duygu atş

Öğrenci
en çok ikinci öğretimdeki arkadaşlara üzüldüm diyebilirim onların ödedikleri öğrenim ücreti kaldırılsaydı ya yada yarısı falan alınsaydı keşke:(

leadzeppelin

Öğrenci
Lisansüstü öğrenim gören öğrenciler
MADDE 18 – (1) Lisansüstü öğrenim gören öğrenciler, önlisans ve lisans öğrencilerinin yararlandığı hizmetlerden aynı şekilde yararlanır.

ressam

Öğrenci
eğer yüksek lisanslar için harç kalkarsa azami süresini aşmış olanlar için nasıl bir yaptırım uygulanacak o zaman o da otomatikman kalkacak değilmi cezalı harcı diyorum..

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
eğer yüksek lisanslar için harç kalkarsa azami süresini aşmış olanlar için nasıl bir yaptırım uygulanacak o zaman o da otomatikman kalkacak değilmi cezalı harcı diyorum..

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2012/08/20120829-1.htm

MADDE 11 – (1) Hazırlık sınıfı veya yabancı dil geliştirme programı hariç olmak üzere, ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeydeki yükseköğretim programlarından program süreleri sonunda mezun olamayan öğrencilerden ekli cetvellerde belirtilen tutarlar kadar öğrenci katkı payı ve öğrenim ücreti alınır.

ressam

Öğrenci
http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2012/08/20120829-1.htm

link için teşekkür ederim..bu listede cetvel dediği yerdebelirtilen tutar artarak gidecek tutar değilmi yoksa orda yazan rakammı talep edilecek güzel sanatlarda 316 yazıyor yani yanlışmı anlıyorum