İstanbul Universitesi yuksek lisans basvuru

Alma

Öğrenci
Herkese merhaba,

Hep yurtdisina basvuru yaptigim icin ielts sinavina girdim, elimde ielts sinav sonucu var ama Turkiye'de denkligi yokmus, saka gibi :) Zaman kisitli oldugu icin baska bir dil simavina basvuru da yapamiyorum. İstanbul Univeristesi'nin basvuru ekraninda yabanci dil.simav belgesi ekle secenegi var ama okulun kendi dil sinavina girmek icin isaretlenecek bir secenek goremedim. Ne yapmam gerekiyor?

Tesekkurler.

dilekkk

Öğrenci
istanbul üni y.lisansa başvuru yaptm. ing puanım düşük olduğu için üni nin kendi ing sınavına gireceğim. bu sınav için belli sayıda kişi mi çağırılacak yoksa başvuran herkes ingilizce sınavına girebilecek mi? bilgisi olan var mı?

Crveni

Öğrenci
istanbul üni y.lisansa başvuru yaptm. ing puanım düşük olduğu için üni nin kendi ing sınavına gireceğim. bu sınav için belli sayıda kişi mi çağırılacak yoksa başvuran herkes ingilizce sınavına girebilecek mi? bilgisi olan var mı?

Başvuran ve YDS en az 50 puanı alamamış herkes bu dil sınavına girecek.

Erbil Şilik

Öğrenci
Sınav ekle diyorum, kodu giriyorum, ancak ''Bu adaya ait sınav sonucu yok'' diyor. Tarihleri de kontrol ettim. Sizde çalışıyor mu arkadaşlar?

Bu arada tam emin değilim ama, sınav bilgisi eklemezseniz tercih yaparken sınava gireceğinizi belirtebilirsiniz sanırım.

Son düzenleme:
A

Akademik Forum

Guest
Sınav ekle diyorum, kodu giriyorum, ancak ''Bu adaya ait sınav sonucu yok'' diyor. Tarihleri de kontrol ettim. Sizde çalışıyor mu arkadaşlar?

Bu arada tam emin değilim ama, sınav bilgisi eklemezseniz tercih yaparken sınava gireceğinizi belirtebilirsiniz sanırım.
Sınav ekle demeyeceksiniz. Asagıda tercihinizi girerken orda tekrar çıkacak zaten.

hahkiiko

Öğrenci
Merhaba,

Bu üniversitenin yüksek lisans ingilizce yeterlilik sınavı için bir ücret ödeniyor mu ödeniyorsa hangi banka bilgisi olan
yeşillendirsin lütfen....

A

Akademik Forum

Guest
İktisat yuksek lisans programı öncesi bilim sinavi var mi? Takvimde görünmüyor da...

A

Akademik Forum

Guest
sorduklarınızın hepsi başvuru kılavuzunda teker teker yazıyor birde onu okumayı deneyin