Kazandım, Kayıt Yaptırdım Ama Ders Seçmedim, Ne olur?

Y

Yeniöğrenci

Guest
Bende merak ediyorum ben kaydımi e katıt şeklinde yaptım 2. Hafta gidicem okula ders seçimini yapmasam ne olur ders seçimleri ilk hafta oluyormuş sanırım

instatakipci

Öğrenci
telafi haftası var onu da kaçırırsan bu dönem ders alamazsın kaland ersleri alttan almak zorunda kalırsın.

Moderatör tarafında düzenlendi:

serhat53y

Öğrenci
Hocam benimde benzer sorunum var ben kayıt ettirdim fakat ders seçemedim maddi sorunlar var diye bu sene gidemedim öğrenci işlerine kayıt ettirildiğimde dondurmak istiyorum dedim ve fakulteden dondurman lazımdı fakat fakülte başka bir ilcede idi bendimde aksam saatlerinde otobüsüm vardı.
Kısacası ben kayıt ettirdim ve ders seçemedim dondurmak zorunda miyim eğer dondurmazsam aksilik çıkar mı ?

fatihkaya

Öğrenci
Merhaba öncelikle. Ben yüksek lisans öğrencisiyim, ders aşamasındayım. Güz dönemi ders seçimimi yaptım ve derslerimi veriyorum. Tez aşamasına geçebilmek için 7 ders vermem geriyor yani bahar döneminde 3 ders seçmem lazım. Ancak ben bahar dönemi ders seçmek istemiyorum onun yerinde seneye güz döneminde ders seçmek istiyorum. Bir dönemi pas geçmek istiyorum yani. Bu durumda seneye bahar dönemi derslerini vermem mi gerekiyor yoksa önümüzdeki güz döneminde 3 dersi verdiğim zaman tez aşamasına geçebilir miyim? Cevaplarsanız sevinirim, çok teşekkürler.

Rukiye96

Öğrenci
Merhaba bnmde bir sorum olacaktı. 2020 yılı YL kayıt oldum ve 1. Güz dönemi derslerimi şuan veriyorum. Ama bahar yılına gitmek istemiyorum. Ders kaydı yaptırmasam 2. Yıl tez dönemine geçiriyor mı ? Yoksa 2. Yılın bahar dönemine mi sarkacak dersler ? Ve 1 yıl uzatmış mı olacağım okulu ?

Merhaba bnmde bir sorum olacaktı. 2020 yılı YL kayıt oldum ve 1. Güz dönemi derslerimi şuan veriyorum. Ama bahar yılına gitmek istemiyorum. Ders kaydı yaptırmasam 2. Yıl tez dönemine geçiriyor mı ? Yoksa 2. Yılın bahar dönemine mi sarkacak dersler ? Ve 1 yıl uzatmış mı olacağım okulu ?

Gitmek istemediğinizde sebep içeren (covid 19 dolayısıyla uzaktan eğitim istememek/sağlık sorunu vs) rapor gerekmeksizin/sadece dilekçe yazmanız yeterlidir. Döneminiz yanmamış olur ve dönemlik kayıt dondurursunuz. Seneye devam edersiniz. Devam ettiğiniz ilk dönem açılmış ve zorunlu olan derslerinizi alırsınız, açılmayanlar da bir sonraki döneme kalır. Tüm dersler bitince tez başlar. (bazı üniversitelerde seminer ile birlikte tez alınabiliyor. ama bazıları izin vermiyor /yönetmelikte durum yazmaktadır.)

didemgns

Öğrenci
Hocam merhaba ben Erzurum Atatürk Üniversitesinde yükseklisans hakkı kazandım kayıt yaptırdım fakat yarın ders seçimleri başlıyor. Şu an atama muhabbetim olduğu için ben derslere katılamıycam. Bu yüzden ders kayıdı yaptırayım mı yoksa yaptırıp gitmemem mi daha doğru olur. Devam eder miyim bilmiyorum ama hakkımı kaybetmek istemiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.