2011 İlkbahar Ales Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

nirvana

Öğrenci
Pazartesi kesin gözüyle bakıyorum. Sınav vardı ya, hani kitapçığının yayınlanmasına lüzum duyulmayan 2. ALES sınavı, hah işte ondan dolayı gecikti. Haa bakarsın hiç açıklanmaz, cemaat bu, canı ne zaman, ne isterse.
Hepsi bir yana pazartesi, hiç bilemedin salı en geç.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
ÖSYM bu performansı ile tarihe geçicek sanırım.. Zaten haftaya da açıklanmazsa ÖYP alımları bir kaç hafta sarkabilir.

nirvana

Öğrenci
ÖSYM bu performansı ile tarihe geçicek sanırım.. Zaten haftaya da açıklanmazsa ÖYP alımları bir kaç hafta sarkabilir.

bu arada Nazmi hocam, öyp alımları ne zaman açılır? Açıklanır? Ben olaydan biraz koptumda sınavlar dolayısıyla. Genelde haziran ortası, temmuz ortası arası ama geçen sene ne zamandı açıklanması?

Stefan

Doçent
Şu ikinci sınav (278 kişinin girdiği) olmasaydı bence de daha erken açıklanırdı ama bu sebepten geç açıklanmışsa bana göre ortada büyük bir hata var.

1-İlk sınavla ikinci sınavın tek bir ortak noktası var o da sınava girenler.
2-İkinci sınav soruları ve sorularına karşı adayların göstereceği direnç bakımından tamamen farklı bir sınav.
3-İki sınav farklı olduğu için değerlendirmeleri de farklı olmalı.
4-Çünkü standart sapma vs gibi pek özünü bilmediğim kavramların sınavdan sınava değişiklik gösterbilecğini bu kısıtlı bilgimle dahi kestirebiliyorum.
5-Ben bunları niye söylüyorum ki.
6-Pazartesi açıklanır en geç öteki pazartesi.
:)

serjazz

Öğrenci
Sınavların açıklanmasının resmi süresi en geç bir ay olarak biliyorum. Ama gayri resmi olduğuna göre artık umarım daha geç açıklanmaz :)

ayunak

Öğrenci
Ülkemin güzel insanları idareye karşı hep zayıf olduğundan Sn. idare mensupları da kendilerini toplumun üzerinde gördükleri için "biz yaptık oldu!" mantığıyla hareket ediyorlar...
Aradım ösym'yi ve "bizden böyle bir bilgi alamazsınız beyfendi. internet sitesinden takip edin" cevabını aldım... bu internet sitesine sonuçları kim ekleyecek acabaaaa!!

celeritas

Öğrenci
Cumartesi pazarlar hesaba dahil değilmiş. Dolayısıyla yasal olarak süre 3 Haziranda doluyor. yarın açıklamak zorunda değiller. işgünü olarak hesaplanıyor.

ekşisözlükte birisi şöyle yazmış:
haberci tanıdığımdan aldığım bilgiye göre 2/3 haziran tarihleri arasında açıklanması beklenen sınav.

son kontroller yapılıyormuş(muş). özellikle ygs'de olan hatalı puan olaylarının olmaması için bu sefer işi sıkı tutuyorlarmış(mış).

peşinen not: kesin bilgi değil. belki bugün de açıklanır. sadece aldığım duyumu paylaşıyorum, gazeteci olduğu için güvenilir bir kaynak olmadığını düşünüyorum, bunu da belirteyim.
not2: bir ayda bir sınav sonucunu açıklayamayan ösym'ye de buradan selam ediyorum.

gokhan1507

Öğrenci
Cumartesi pazarlar hesaba dahil değilmiş. Dolayısıyla yasal olarak süre 3 Haziranda doluyor. yarın açıklamak zorunda değiller. işgünü olarak hesaplanıyor.

ekşisözlükte birisi şöyle yazmış:
haberci tanıdığımdan aldığım bilgiye göre 2/3 haziran tarihleri arasında açıklanması beklenen sınav.

son kontroller yapılıyormuş(muş). özellikle ygs'de olan hatalı puan olaylarının olmaması için bu sefer işi sıkı tutuyorlarmış(mış).

peşinen not: kesin bilgi değil. belki bugün de açıklanır. sadece aldığım duyumu paylaşıyorum, gazeteci olduğu için güvenilir bir kaynak olmadığını düşünüyorum, bunu da belirteyim.
not2: bir ayda bir sınav sonucunu açıklayamayan ösym'ye de buradan selam ediyorum.

cumartesi pazarın dahil olmadığını kim söylüyor?

iş günü gibi bir ibare yok ise 1 aya cumartesi pazarda dahildir..

bir de neyini kontrol ediyorlar daha sınav yapılalı bir ay oldu 1 ay yetmiyor mu kontrol için?

BegümDilara

Öğrenci
yarın 24 mayıs ve ösym nin sınav açıklamadaki resmi süresi doluyor...bugün telefon açtım ve telefondakiler bilgilerinin olmadıklarını sadece ösym nin resmi sitesini takip etmem gerektiğini söylediler.ne kadar güzel bir açıklama değil mi ben bilmiyordum sanki ösym nin sayfasından takip edildiğini!!!!!ama şunu söyliyim yarında açıklanmazsa daha da çok zor açıklanması.zaten 278 kişiye yaptıkları sınavın sorularını sır gibi kimseye göstermeyen bir kurumdan çokta bir şey beklemeyin arkadaşlar....