2012 ÜDS İlkbahar Sınavınız Nasıl Geçti?

2012 ÜDS İlkbahar Sınavınız Nasıl Geçti?

• Kolaydı

Oy: 18 16.8%
  • Zordu

Oy: 28 26.2%
  • Geçen Sınavlara Göre Zordu

Oy: 19 17.8%
  • Geçen Sınavlara Göre Kolaydı

Oy: 42 39.3%

• Kullanılan toplam oy
    107

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
2012 ÜDS İlkbahar Sınavınız Nasıl Geçti? Lütfen Yorum Yaparak Anketimize Katılınız.

azraeltr

Doçent
Ben ilk defa çalışarak girdim, paragraf soruları zorladı biraz. Skill ve cümle tamamlama kolay geldi bana. Kelimelerden de kolayları vardı.

oft1989

Öğrenci
daha önce 2 tane 71.25 im vardı,bunda 80 i geçerim herlde kolaydı sınav,yine de daha sağlıklı bir yorum için yarını beklemeli..

irmcskn

Ordinaryüs Profesör Doktor
Sınav benıde zorlamadı ama sonuclara bakmadan bırsey dıyemıyor ınsan. Şimdiden cok basıt sorularda hata yaptıgımı farkettım. Readinglerde boyle olursa durum vahım. Cunku 2 sık arasında kaldıgım cok oldu. Anlam butunlugunu bozan cumle, dialog, çeviri gerçekten kolaydı. Readıng konularıdaa kısmen anlasılır turdendı. Fakat dedıgım gıbı nankör bir sonuclada karsılasma ıhtımalım var. :)

azraeltr

Doçent
Bence taktik daha önemli + üzerine de anlam lazım tabi cümle tamamlamalarda paragraf ta ve skillde anlam bilmeden olmuyor.

kourst

Öğrenci
evet..çeviri ve cümle tamamlamalar kolaydı...ama paragraflar için aynı şeyi söyleyemiyicem.:( kıyaslama yaparsak eğer 2011 üds sine göre kolaydı tabiki..

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Bir arkadaş face de yazmış;

Bugünkü sorunun aynısı, ÜDS 2009 sosyal bilimler 32. soru;

Austria is linguistically homogeneous, with 98 per cent of the population speaking German, ----.

A) so the linguistic differences among this majority cannot be denied
B) since people in most German-speaking countries don’t have much difficulty understanding each
other
C) unless the majority of Austrians learn at least one foreign language
D) however there are considerable differences in dialect between the various regions of the
country
E) for the resulting heterogeneity contributes to the cultural diversity in the country

hurmadikeni

Öğrenci
Bir arkadaş face de yazmış;

Bugünkü sorunun aynısı, ÜDS 2009 sosyal bilimler 32. soru;

Austria is linguistically homogeneous, with 98 per cent of the population speaking German, ----.

A) so the linguistic differences among this majority cannot be denied
B) since people in most German-speaking countries don’t have much difficulty understanding each
other
C) unless the majority of Austrians learn at least one foreign language
D) however there are considerable differences in dialect between the various regions of the
country
E) for the resulting heterogeneity contributes to the cultural diversity in the country

Sınavdayken farkettim açıkçası bir türlü çıkaramadım nerden hatırladığımı .