2012 ÜDS İlkbahar sorularını tartışalım ....

• Konbuyu başlatan Uzaktandil
  • Başlangıç tarihi
U

Uzaktandil

Guest
Bu bölümde sorular yayınlandığında 2012 ÜDS İlkbahar sorularını tartışacağız. Açıklanmasını istediğiniz soruları paylaşabilirsiniz.

ınsallah1

Öğrenci
arkadaslar sosyal bilimler paragraf sorularından 17 tane sıkkı beynımı zorlayarak hatırladım sızlerın de yanıtlarını merak edıorum.osym yı beklersek yandık.
1.freedomla ilgili parcada yazar neye ınanıor dıordu onun cevabı limited freedom
2. aynı parcada limited frreedom olmazsa ne olur dıe soruodu ( ıngılızcelerını yazamıorum) cevap destructive içeren bişeydı.yanı yıkıcı bişey.
3aynı parcada limited freedom ne ıcın gerekli cevap gelecek nesiller için.
4. aynı parcada freedomla ılgılı genel bi soru vardı orda da cevap olarak abuse kelımesı gecen bir şık vardı.
5.china and india ile ilgili parcada india ile ilgili bi soru vardı cevapta dishonest gecıordu
6.aynı parcada yazar ındıa ile ilgili ne dusunuor dıordu cevap may be ile baslıordu ileride duzelemeyebılır anlamındaydı
7.exclusion ıle ılgılı parcada yazar bireylerın birbirleriyle tartısmalarını neden istior dıordu cevap birbirleriyle olan bagı koparmamak ıcındı.tie die bir kelıme gecıodu
8.aynı parcada exclusion neye sebep olur dıordu cevapta pshicological process ters yonde etkılenır seklınde bir şey vardı.
9.exclusion olan kısıler aslında..... die devam edıordu soru cevap ta da social enviroment içinde bulunmayı ısterler dıordu.
10.parkla ilgili parcada park neden onemlı sorusunun cevabında richest biodervisity gecıodu
11. parkla ilgili plan soruluodu cevabı da hem doga korunacak hem de oıl kazanılacak gibi bişeydi
12.emotionla ilgili bir parca vardı bilim adamları shame ve embarassment ile ilgili neyı dusunuor cevap ikisinin farklı olduguydu.
13.emotionla ilgili genel bir soru vardı cevapta su seklıdeydı pek cok ulus her ıkı kelıme ıcınde tek bır kelıme kullanıor
14.aynı parcada neden her ıkı emotıonu ayırmak zor dıe bıse vardı cevapta spesific dıe bır kelıme gecıordu
15.embarrasmentın shame e gore farkı nedır dıe soruodu cevap embarrasment daha agır bir sucluluk uyandırır olacaktı.
16.sembollerle ılgılı parcada yazar neyı vurguluyor cevap sembollerın onemını.
17.semboller nerede ısımıze yarıyor cevap regıon gecen bır sık ıdı.
bunlar benım hatırladıklarım lutfen yorum yapacak arkadas yazıdıgım numaralar uzerınden hatırladıklarını yazsın 1 e ben sunu yaptım gıbı herkes daha net anlayabılır bu sekılde.lutfen yardımcı olun osym kafayı yedırcek bana.cogumuz aynısını yaptıysak ben de dogru yapıp yapmadıgımı anlarım.

U

Uzaktandil

Guest
Sorular açıklandı. Açıklanmasını istediğiniz soruları paylaşırsanız, çözümlerini yapabiliriz.