2014 YLSY Kontenjanlarına Yerleşen Öğrencilerin Yurt İçi Dil Kursları İşlemleriyle İlgili Duyuru

A

aForum

Guest
önceden dil puanı olup giren arkadaşlar öğrenim görülecek dil alanını seçmişti şimdi 11-12 şubatta hiçbir değişiklik yapmayacağız başka değil mi?

J

John Wick

Guest
İyi günler.Rebus bilgi girişi öğrenim bilgileri kısmında ki bilgileri 2 gün içinde güncellememiz isteniyor. Hem master hem de doktora yapacak biri YAPACAĞI ÖĞRENİM KISMINDA neyi seçmeli ? Önceden Yüksek Lisans'ı seçmiştim değiştirmelimiyim? Hazırlık (master) ve Hazırlık (doktora) kısımları da eklenmiş bir değişiklik yapacakmıyız?

A

Akademik Forum

Guest
önceden dil puanı olup giren arkadaşlar öğrenim görülecek dil alanını seçmişti şimdi 11-12 şubatta hiçbir değişiklik yapmayacağız başka değil mi?

evet hocam bende de yurtiçi dil kursları diye bir bölüm yok rebusta. Acaba yds puanım yurtdışı dl kursu için yettiği için mi böyle.

zulcenaheyn

Öğrenci
Mrb arkadaslar orda iki sey aklima takildi
1- dil sınavı secenegi toefl var ielts de var onlardan hangisine girecegimizi secip ona gore mi hazirlanacagiz
2- dil puani dedigi eskiden girmis oldugumuz puanlar ise yds 29 aldim fakat birde seviye soruyr ona ne yazmaliyim

A

aForum

Guest
1- dil sınavı secenegi toefl var ielts de var onlardan hangisine girecegimizi secip ona gore mi hazirlanacagiz
2- dil puani dedigi eskiden girmis oldugumuz puanlar ise yds 29 aldim fakat birde seviye soruyr ona ne yazmaliyim
yds için seviye belirtmene gerek yok. Sen hangi sınav için kurs alacağını seçmiyorsun orada sadece hangi sınavdan puan aldın onu yazıyorsun. Zaten tüm inglizce kursları toefl a yöneliktir diye tahmin ediyorum.

zulcenaheyn

Öğrenci
Ama orda sinav isimleri var oraya yurtdışı icin hangisine hazirlanacagimizi mi yazacagiz yoksa onceden hangi sinava girmissek onu seçip puanini mi yzacagiz

ccnmat

Öğrenci
Hocam, ilk belge toplama sürecinde ben bunları doldurmuştum. Seviye kismini doldurabilecegimiz bir tablo vardı sanırım bir yerde ama su an hatırlayamadım maalesef...: (

A

aForum

Guest
Hocam, ilk belge toplama sürecinde ben bunları doldurmuştum. Seviye kismini doldurabilecegimiz bir tablo vardı sanırım bir yerde ama su an hatırlayamadım maalesef...: (

hocam o tabloyu forumda arkadaşlardan biri paylaşmıştı galiba resmi bir tablo değildi diye hatırlıyorum bende.