2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu

ebruli

Öğrenci
Yardımcı Doçent başvurusu için gerekli belgeler içerisinde birde bucümle yazmakta "Yüksek öğretim kurumlarında Yabancı dil eğitim-öğretimi ve Yabancı dille Eğitim öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelik madde 7/3'te belirtilen yabancı dil (ingilizce) asgari koşullarını sağlamıs olmak" Ancak ben bu yönetmeliği bulamadım. Acaba bu asgari koşul nedir ?

İyi çalışmalar

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Yardımcı Doçent başvurusu için gerekli belgeler içerisinde birde bucümle yazmakta "Yüksek öğretim kurumlarında Yabancı dil eğitim-öğretimi ve Yabancı dille Eğitim öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelik madde 7/3'te belirtilen yabancı dil (ingilizce) asgari koşullarını sağlamıs olmak" Ancak ben bu yönetmeliği bulamadım. Acaba bu asgari koşul nedir ?

İyi çalışmalar
Buradan ilgili yönetmeliğe bakabilirsiniz.

su yeşili

Öğrenci
Hocam, X üniversitesinde doktora yapan bir öğrenci, doktora yaptığı süreçte Y üniversitesine 50/d'li araştırma görevlisi olarak atanıyor.

bu kişinin Y üniversitesindeki görev süresi, doktora öğrenciliğinin başlama tarihi baz alınarak mı hesaplanıyor?
yani X üniversitesinde doktoraya başladığı tarih mi baz alınıyor?
yoksa Y üniversitesinde işe başladığı süreç mi baz alınıyor?

kanuna baktım fakat bu durumla ilgili bir şeye rastlayamıyorum ya da gözümden kaçıyor yardımcı olabilir misiniz acaba?

U

UygulamalıDers

Guest
Kusura bakmayın yeri burası değildir ama aradığımı bulamadm bir türlü
Akademik ilanlarda yeni kriterle ilgili bilgi bulamadım
Malum öğretim görevlileri artık ya uygulamalı birim ya ders verecek diye ayrılıyor
Uygulamalı birimde ders yükü yok ders ücreti de yok diyor yönetmelikte
Burdan anladığım 12 saati geçerse de ek ücret yok diyor doğru mu anlıyorum
Peki ders vermeyecekse ne yapacak bu öğretim görevlisi
Maaşı ders verecek diye alınandan farklı mı olur
Tam bir detaylı bilgi veya forumda başlık var mı acaba
Teşekkür ederim

A

ARŞGÖRd

Guest
Karar

Yönetmeliklerin hiçbirinde yazmayan "YÖK Kararı" ile uygulanan kararlara uyulmamasının yaptırımı nedir? Örnek olarak lisansüstü eğitimin hami üniversitede yapılması herhangi bir yönetmelikte yer almamakta. Bu bize sadece bir YÖK kararı olarak bildirildi. Bu karara uyumayıp farklı bir üniversitede lisansüstü eğitim yapılsa ne olur?

akademi20

Öğrenci
Yönetmeliklerin hiçbirinde yazmayan "YÖK Kararı" ile uygulanan kararlara uyulmamasının yaptırımı nedir? Örnek olarak lisansüstü eğitimin hami üniversitede yapılması herhangi bir yönetmelikte yer almamakta. Bu bize sadece bir YÖK kararı olarak bildirildi. Bu karara uyumayıp farklı bir üniversitede lisansüstü eğitim yapılsa ne olur?

Hocam ben de aynı durumdayım. Bana ulaşabilir misiniz?