3 Ayda YDS'den 70 Almanın Formülü

A

Akademik Forum

Guest
merhaba bende yds sınava hazırlanıyorum ama pek ingilizceyle aram iyi değil sevmeyince zor oluyor. yüksek lisans için en az 50 almam gerekiyor bana da yardımcı olur musun?bahsettiğin linkleri bana da atar mısın?

Y

Yardımcı

Guest
merhaba bende yds sınava hazırlanıyorum ama pek ingilizceyle aram iyi değil sevmeyince zor oluyor. yüksek lisans için en az 50 almam gerekiyor bana da yardımcı olur musun?bahsettiğin linkleri bana da atar mısın?

- - - Güncellendi - - -

merhabalar bende yds mağduru olarak görüyorum kendimi ve cidden psikolojik olarak iyi hissetmiyorum son girdigim 2.sınavdan 38 aldim daha otdü'nun kitabi olan more to read 2 okudum baştan sona ve bitirdim daha deneme çözdüm yine düşük alicam sinava girmem istemiyorum ya ben yanlış calisiyorum yada bi sorun var ne yapmam gerekiyor

Toefl kitaplarından hazırlanıyorum ben ve üstüne 3 yıldır kursa gittim ve sınavda da 70 almayı hak ettim. Fakat ösym son sınavda hakkımı yedi ve 40 aldım. Ama artık dil öğrendim ve advance seviye için uğraşıyorum. Güzel kitaplardan çalışmışsınız ama eksik şurda sizin. Kelime kasacaksınız, kusana kadar kelime çalışın. Varsa dokunmatik telefonunuz indirin "yds kelime programlarını ve english study programını ve çalışın." Bu iş çözülecektir..

A

Akademik Forum

Guest
Link e tıkladığımda gelen facebook sayfasında slaytları göremedim. Aynı şekilde youtube da da

şeymanurr

Öğrenci
Of of kesinlikle kelimesiz olmuyormuş. Yazın başında okadar iyi adapte olarak başaldım ki YDS ye. Nezaman ki clause lere geldim işte ozaman benim tüm umudum gitti. Çünkü clause lere kadar ki gramer genel olarak kısa ipuçlarıyla çözülüyordu ve ben de cok iyi gidiyordum ama iste sonrası öyle gitmiyor. Eğer kelime yoksa grameri kusursuz bil hiç önemi yok. Bunu zaten hepimiz biliyoruz artık ama yazasım geldi. Eylül sınavından sıfırdan başalayan biri olarak 50 hedeflemiştim ama galiba pek mümkün değil artık. Mart için çalışmak istoyorum ama bu moralle nasıl olur bilmiyorum😢😢

N

Naif

Guest
Ahdım Var

İngilizce kursunda ikinci haftaya girdik. Gramer sorun değil sorun okuma düzeyi değil okuma için gerekli olan kelime bilgisi. ÖSYM okuduğumuzu anlıyor muyuz onu ölçüyor. Yoksa hepimiz hangi tens hangi modal bilemeyecek seviyede değiliz. Marttaki sınavdan sonra neticeyi yazarım. Herkese iyi çalışmalar. Yaklaşık yalnızca üçbin fiil var eş anlamlıları ile birlikte ezberlenecek. Hoca her hafta en az beş makale okumamızı söyledi.

mechanics

Öğrenci
3 ayda sıfırdan 70 e çıkmak mümkün değil kimse kimseyi kandırmasın türkçe sınavlarında bile hala çoğumuz full çekemezken hiç bilmediğin bir dilden sınava girip 3 ayda 70 almak mümkün değil (ingilizcesi 0 olanlar için söylüyorum). ingilizceyle iç içe büyüyen biriysen çabuk toparlarsın o ayrı , ama sıfır bilgiyle mümkün değil. ingilizcesi 0 olan arkadaşlar için söylüyorum hedef puanınız 70 ise en az 1 seneye ihtiyacınız var demektir.

madampocco

Öğrenci
3 ayda sıfırdan 70 e çıkmak mümkün değil kimse kimseyi kandırmasın türkçe sınavlarında bile hala çoğumuz full çekemezken hiç bilmediğin bir dilden sınava girip 3 ayda 70 almak mümkün değil (ingilizcesi 0 olanlar için söylüyorum). ingilizceyle iç içe büyüyen biriysen çabuk toparlarsın o ayrı , ama sıfır bilgiyle mümkün değil. ingilizcesi 0 olan arkadaşlar için söylüyorum hedef puanınız 70 ise en az 1 seneye ihtiyacınız var demektir.

mechanics bey ben 3 yıldır uğraşıyorum yds de doktora için lazım 50yi aldım ama sıfır da değil ingilzicem hala nerde yanlış yapıorm anlamadım :(

mechanics

Öğrenci
mechanics bey ben 3 yıldır uğraşıyorum yds de doktora için lazım 50yi aldım ama sıfır da değil ingilzicem hala nerde yanlış yapıorm anlamadım :(

sınava yönelilk özellikle de soru çözümü için çalışma yapmanız lazım kendi bilgilerinizle girip 50 aldıysanız biraz daha sistemli çalışmanız faydanıza olacaktır. bunun için bir kursa gidebilirsiniz izmirde yaşıyorsanız Çağdaş Akademi'yi öneririm bu konuda uzmanlar

A

Akademik Forum

Guest
Yds Hakkında

Yüksek lisans öğrencisiyim 5 Aylık Bi çalışmayla 62.50 aldım Bi sonraki yds de soru çözerek 83.75 aldım . Bunların Öncesinde b2 ye kadar kur almıştım . Ve kur sürecinde reader at work 1 okumuştum . İrem yayıncılığı tavsiye ederim kelime kitabı olarak da cesur Öztürk Essential akademic vocabulary tavsiye ederim arkadaşlar .

DRHLecter

Öğrenci
2015 haziranda mezun oldum eylüldeki sınavda 70 aldım. Dershane şart, ilkinde zaten çuvallıycaksınız ondan sonrası önemli günde sadece 2 saat çalıştım ama hergün çalıştım.Bu arada 70 aldım bitti kurtuldum diye birşey de yok amacım 85 almak iibf mezunuyum çünkü önümde bir ton adam var.

Yaptıklarım şunlardı günde 5 makale okudum ve kelime kitabından hergün kelimelere baktım iyi bir kelime kitabı gerekiyor ama.Birde hergün 1 test.Türkiye denemeleri oluyor bazen özel kurumların yaptığı onlarıda kaçırmayın ösym ile tarzları aynı oluyor

tunahanulas

Öğrenci
3 ayda ingilizce seviyen en az B1 değilse, bu işe zaman ayırmazsan, kelime öğrenmeden sadece gramer ile halledeceğini düşünürsen, yada tam tersi stratejileri dikkate almadan sadece okuduğunu anlamaya bel bağlarsan alamazsın. Bunları yapmadan tek başına 70 alamazsın. Ama 6 ayını ayırıp, düzenli ve disiplinli çalışmayla, hoca desteğiyle alırsın. Çokta gözünde büyütme yani olayı. Ben iyi bir ingilizce temeline sahiptim ama sınavda 50-60 aralığında takılıp kalmıştım. Bir noktadan sonra eksiklerimi bana gösterecek, farklı bir çalışma stratejisine beni yönlendirecek bir kursa gitmeyi düşündüm ama işin özünü versin, tutup da bana am, is, are anlatıp gramere boğmasın, ya da sadece çeviri yaptırmasın. Soruda görmem, çok soru çözmem önemliydi. Bu benim için gerekendi. Youtube videoları izledim. Takip ettiğim Demet hocanın da 50 saatlik kampına katılıp 70 üstüne çıktım şükürler olsun. Şimdi hedefim 80 sonra 90 ama artık bireysel çalışıyorum. Nasıl çalışacağımı öğrendim çünkü.

OutspokenEng

Öğrenci
2 ayda 3 ayda gibi ütopik hedeflerle YDS gibi ciddi emek gerektiren bir sınava hazırlanılabileceğine maalesef kanaat getiremiyorum birçok arkadaş gibi. Neredeyse her sene YDS'ye giriyorum ve şimdiye dek en kötü notum 95. Defalarca 97.5, 98.75 gibi puanlar aldım ve 100 tam puan aldığım iki sınav da var. An itibariyle İngiliz dili eğitimi alanında lisansüstü yapıyorum ve 12 yıldır YDT ve YDS sınavları için öğrenciler yetiştiriyorum. Çalıştığım öğrenciler mutlaka belli bir temeli almış iyi kelime bilgisine ve okuduğunu anlama bilgisine sahip. Zaten bu işin %90'ı da kesinlikle saymış olduğum bu temel beceri ve bilgilere sahip olmak. YDS ilkel bir sınav olduğu için (Bunu ölçme değerlendirmeci hocalarımız söylüyor) genelde Grammar Translation Method gibi ilkel bir yöntemle sınava öğrenci hazırlamak gerekiyor. (Ben film izleyerek hazırlanacağım ya da yabancı arkadaş edineceğim ve onunla konuşacağım demek sizi TOEFL, IELTS gibi daha modern olanlarına hazırlar.) Bunun için öğrenci seviyesine göre Reader at Work 1-2, Overdose Reading, Paragraph Studies-Fatih Adıgüzel gibi kaynaklardan parça çevirisi, kelime çıkarma ve grammar analizi gibi çalışmalar yürütüyoruz. Daha alt seviyede olan öğrenciler Reader at Work 1 ile başlayabilirler. Tabi belli bir seviyeye ulaşınca da belirli soru tipleri için taktik çalışılabilir. Birçok videodan da yararlanılabilir. Youtube kaynak dolu bunun için. Kendi sunduğum video anlatımlardan bir kaçını da ekliyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=UBkyx9ToaXI&t=323s

https://www.youtube.com/watch?v=CFOFHJ6eo-o&list=PLpH3H2L6TF7EAIEDMiCge6WAHa-eaVmh8&index=5

https://www.youtube.com/watch?v=6T8UX377TEI&list=PLpH3H2L6TF7EAIEDMiCge6WAHa-eaVmh8&index=8

Herkese kolaylıklar, iyi çalışmalar dilerim.