3 Mart 2014 ODTÜ Kazananlar

Engin K.

Öğrenci
Arkadaslar cumleten iyi geceler yoldaydim yeni haberim oldu 81.879 ile ilk tercihim olan odtü gelmis. Cok arastirmadan guvenerek yazmistim umarim pisman olmam.
Simdi ricam kalacak yer isini nasil halletmeliyim bu konuda deneyimliler yorum yaparsa cok sevinirim
Universite yer veriyor mu. Cevrede 2.3 odali evlerin kirasi nedir?

bernaguven

Öğrenci
Arkadaslar cumleten iyi geceler yoldaydim yeni haberim oldu 81.879 ile ilk tercihim olan odtü gelmis. Cok arastirmadan guvenerek yazmistim umarim pisman olmam.
Simdi ricam kalacak yer isini nasil halletmeliyim bu konuda deneyimliler yorum yaparsa cok sevinirim
Universite yer veriyor mu. Cevrede 2.3 odali evlerin kirasi nedir?

ben de bugün gidip konuşmayı düşünüyorum hem yer işini hem de evrak işlerini.bişeyler öğrenirsem burdan yazarım.

MrTavus

Öğrenci
Merhaba bende ODTÜ'yü kazandım. İngilizce öğrenin herkesin en az 1 ODTÜ yayını kullandığını göz önüne alırsak eğitim konusunda pişman olacağımızı zannetmiyorum.

emre_hp

Öğrenci
merhaba arkadaşlar, bende ODTÜ'yü kazandım. evraklarla ilgili bir sitede duyuru falan görürsek paylaşalım haberdar edelim birbirimizi.

aylinadem

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar Bende Odtü'deyim, hepimiz için iyi olur umarım..Tek sorun kalacak yer gibi görünüyor, odtü civarındaki evler ile bilgisi olan varsa paylasabilir mi lutfen:)

gzdcn

Öğrenci
Herkese merhabalar. hepinizi tebrik ederim bende bu dönem ODTÜ de olacağım. Umarım beklentilerimizin daha üzerinde iyi bir eğitim süreci olur.

skaraoglan

Öğrenci
Arkadaşlar Merhaba;

Ben de ODTÜ'de olacağım dil kursu için, herkese hayırlı olsun. Önceden bildiğim kadarı ile barınma sağlamayacak okul. Okulun çevresinde ise kiralar bir miktar yüksektir ve bu dönemde boş ev bulmak bir miktar dert (internetteki emlak sitelerinden işçi blokları mahallesi, çiğdem, balgat vs bakabilirsiniz)

Eryaman civarı ise şehre uzak olmasına karşılık nispeten uygun fiyatlı kiralarla karşınıza çıkabilecek bir opsiyon. Yaşayan kitle de çoğunlukla öğrenci ve memur.

Eşyalı kiralıklar da çoğunlukla kulaktan kulağa duyulur ancak tek kişi maddi olarak yük olabilir. 2 arkadaş belki bir ev tutulabilir.

Hızlıca yazdığım için hatam varsa affola, aklınıza Ankara ile ilgili takılan bir soru olursa cevap vermeye çalışırım.

emre_hp

Öğrenci
ODTÜ'den bana gelen maili paylaşıyorum arkadaşlar...

Sayin ÖYP Arastirma Görevlisi,
Dil egitiminizi almak uzere ODTÜ'yü tercih ettiginiz icin sizi kutlariz. Umariz size beklentilerinizin uzerinde bir egitim sunacagiz.
10 Mart 2014 Pazartesi günü saat 13:15'de ODTÜ Yabanci Diller Yüksek Okulu, Temel Ingilizce Bölümünde bir Yerlestirme Sinavi yapilacak ve sinav öncesinde program hakkinda bir bilgilendirme toplantisi olacaktir. Saat 13:00'de ODTÜ Temel Ingilizce Bölümü, E Binasi 2 no.lu Anfide hazir bulunmanizi rica ederiz. Eğitim 11 Mart Salı günü baslayacaktir.
Yapacagimiz Yerlestirme Sinavi sonuçlari asagida belirtilen nedenlerle çok önemlidir:

1. Tecrübelerimize dayanarak, YDS (veya KPDS/ÜDS) notlarinin çesitli nedenlerle (sinav sorularini test teknigi ile yanitlamak gibi) Ingilizce düzeyi hakkinda saglikli bir gösterge olmadigini saptamis bulunuyoruz.

2. ODTÜ YDYO'nun Yerlestirme Sinavi, bizim uygulayacagimiz program açisindan en saglikli biçimde düzeyleri belirlemektedir. Bunun için bildiginiz, ya da bildiginizi sandiginiz sorulari yanitlamaniz çok önemlidir. Cevabindan emin olmadiginiz soruları bos birakmalisiniz.

3. Yanlis düzeye yerlestirilmeniz durumunda geriye dönüs mümkün olmayacaktir. Gruplar arasi transfer yapilmayacaktir.
10 veya 11 Mart günü Üniversitelerinize ODTÜ'de egitim göreceginize dair ve egitim dönemi tarihlerini bildiren bir resmi yazi fakslanacak ve ayrica posta ile de gönderilecektir. Bu yazının Üniversitelerinizde hangi birime ulastirilmasini istiyorsaniz bu iletiye yanıt verip adres ve faks numarasini bildirmenizi önemle rica ediyoruz.
Sinava gelirken nüfus cüzdaninizi ve 2 adet fotograf getirmeniz gerekmektedir. Baska bir belge gerekmemektedir.
Bilginizi rica eder, esenlikler dileriz.

ODTÜ YDYO Yönetimi adina
YDYO Md. Yrd. Naz Dino

deniz41

Öğrenci
arkadaşlar merhaba bende ödtü yü kazandım..umarım hepimiz için en iyisi olmuştur..benim bir sorum olucaktı..ben memuruktan muvafakat işlemlerimi bugün bitirdim..yarın üniversiteme gidip atamamı yaptırıcam ve tabi ki dil kursu için de görevlendirme isticem..ama süre neredeyse 2 gün sizce bu süre zarfında görevlendirmem verilebilir mi?aslında odtü nün attığı mail de sadece kimlik ve fotoğraf denmiş ancak görevlendirme yazısı ister diye düşünüyorum...tekrardan herkeze hayırlı olsun

emre_hp

Öğrenci
arkadaşlar merhaba bende ödtü yü kazandım..umarım hepimiz için en iyisi olmuştur..benim bir sorum olucaktı..ben memuruktan muvafakat işlemlerimi bugün bitirdim..yarın üniversiteme gidip atamamı yaptırıcam ve tabi ki dil kursu için de görevlendirme isticem..ama süre neredeyse 2 gün sizce bu süre zarfında görevlendirmem verilebilir mi?aslında odtü nün attığı mail de sadece kimlik ve fotoğraf denmiş ancak görevlendirme yazısı ister diye düşünüyorum...tekrardan herkeze hayırlı olsun

hocam görevlendirme yazısını isteyecek olsa yazmazlar mıydı?

Engin K.

Öğrenci
Gorevlendirme yazisi filan istenmiyor arkadaslar odtu bulundugumuz universite personele yada fakulteye bilgileri gonderecektir yanlis veri girme luksumuz yoktu hepsini veri olarak cektiler zaten. 39 dilekcenizi yazip odtuye tasinabilirsiniz
Naz hocanin attigi mail ulasmayan var mi ben gibi?