8 ekim ÜDS den 75ve üstü almak için neler yapılmalı

kaya_06

Öğrenci
üds ye 70 gün kala 75 alabilmek için neler yapılmalı herkes kendi başarı hikayesini yazarsa dilde yetersiz oldugumuz yapamadıgız belki bilmediğimiz farklı bir yol cıkartabiliriz..

alikuru

Araştırma Görevlisi
bu çok göreceli bir durum, ingilizce bilgin ne kadar, ortaoğretimde hazırlık okudun mu, ingilizce bir sınava girdin mi, girdinse kaç puan aldın ve nerelerde yanlış yaptın gibi bir çok parametreye bağlı. ama yinede kabaca cevap vermek gerekirse bütün ÜDS lerde çıkmış tüm soruların kelimelerini çıkartmak ve çevirisini yapmak diyebilirim ama bunu yapabilmek için öncelikle orta düzey, belki orta düzeyin üstünde bir ingilizce bilgisine sahip olmak lazım

serjazz

Öğrenci
Öncelikle "DİLFORUM" diye bir site var ve mutlaka takip et! O sitedeki başlıkların sana çok faydası olacaktır. Ama sorunun asıl cevabına ve göreceğin yazıların da kilit kelimesine gelirsek anahtarın OKUMAK olacağını görürsün :) Bunlardan ziyade eskiden olduğu gibi ipuçlarını görmek artık çok daha zor. Yeni sistemde bilirsin ki kolay soruların sayısı azaldığı gibi zor soruların sayısı arttı. Sağlam bir gramer ve düzenli okumayla başarırsın. Elbette aleste olduğu gibi üds sorularının da bir soruluş şekli var. Ne kadar çok soru çözer ve okuma yaparsan (okuma yap dediğim ingilzce makaleler gibi...) anlamayı ve yorum yapmayı o kadar ilerletirsin. Naçizane tavsiyelerim bunlar :) bir önceki notum otuzdu ama İki ay kadar kapandım ve bu sistemle aralık KPDS'DEN 67 aldım (ki o zaman 100 soruydu). Zorunluluktan ziyade severek yaklaşılırsa eğer 90 bile alınabilecek bir sınav. Etrafımda örnekleri çok... Başarılar diliyorum. Umarım istediğin notu alırsın...