Ales

samet

Öğrenci
Arkadaşlar benim merak ettiğim ve bunu birçok kişiye sormama rağmen hep farklı cvp lar almamdan dolayı bunu burda sormak istiyoru.

Ben ALES-2011 İlkbahar sınavına gireceğim.
Ve KPDS-2011 İlkbahar sınavına gireceğim..

Bu sınavlara girmemdeki gaye Akademik Personel olmak... Ama edindiğim bilgiler Bu sınavlardan aldığım puanla ilk olarak Yüksek Lisans için başvurabileceğimi 2 yıllık yüksek lisans eğitiminden sonra Akademik Personel Kadrolarına yerleşeceğimi duydum...
Oysaki benim bildiğim bu puanlarla akademik personel olarak kadrolara başvurabileceğim ve aynı zamanda yüksek lisansımı da yapabileceğimdi...

İşin Aslını Veya benim anlatamadığım sizin anladığınız durumları İletirseniz çok makbule geçer şimdiden teşekkür ediyorum hepinize...

CELLULA

Öğrenci
selam samet.....sana en net bilgiyi veriyorum gerisini salla gitsin...gireceğin sınavlardan alacağın puanlarla istediğin an akademik personel olursun..ha şöyle birşey de var...araştırma görevlisi yad okutman olduğun zaman senden akademik kariyer istenecek.sende bunu yüksek lisans doktora ve devamı olarak yapacaksın...kısacası sen sadece atanacak kadar yüksek puan al yeter....istediğin an atanırsın...hem yüksek lisansını yaparsın hemde akademisyenlik....bunlar zaten beraber yürüyen şeylerdir.....